poniedziałek, 11 grudnia 2017

Bądźmy... (Tekst z 29 stycznia 2017 roku.)

DROGA MOJA GRUPO! COŚ MI SIĘ WYDAJE, ŻE Z JAKIEGOŚ WZGLĘDU MACIE W ŚRODKU ZIMY SEZON OGÓRKOWY. JA OCZYWIŚCIE JESTEM WOLNOŚCIOWCEM I NIE MAM NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU NIKOGO DO NICZEGO ZMUSZAĆ. ALE TWORZĄC GRUPĘ, CHCIAŁAM STWORZYĆ PEWNĄ ELITĘ DYSKUTANTÓW, LUDZI, KTÓRZY MAJĄ COŚ DO POWIEDZENIA, O POLSCE, O ŚWIECIE, O SPOŁECZEŃSTWIE. WBREW POZORÓW TO NIE JEST GRUPA POLITYCZNA. MOŻNA TU ROZMAWIAĆ O WSZYSTKIM CO JEST DLA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA WAŻNE. A W ZASADZIE I TAK WSZYSTKIE DZIEDZINY ŻYCIE DO TEJ POLITYKI SIĘ ALBO ODNOSZĄ, ALBO SIĘ NA NIEJ KOŃCZĄ.
OD PEWNEGO CZASU WIDZĘ, ŻE GRUPA JEST JAKBY MARTWA. MAŁO DYSKUSJI, MAŁO ZEWNĘTRZNYCH POSTÓW. KILKORO AKTYWNYCH LUDZI, KTÓRZY UPARCIE WRZUCAJĄ NAJGORĘTSZE TEMATY? I JA! MAM NADZIEJĘ, ŻE WAS NIE ODSTRASZAM I NIE DOMINUJĘ. MOŻECIE SIĘ ZE MNĄ NIE ZGADZAĆ I KŁÓCIĆ. NIE POZJADAŁAM WSZYSTKICH ROZUMÓW I NIE MAM ZAWSZE RACJI. POTRAFIĘ TYLKO TE SWOJE RACJE WYRAŻAĆ W ZDECYDOWANY SPOSÓB. CHCIAŁAM STWORZYĆ ELITĘ! NIE IŚĆ NA ILOŚĆ LECZ NA JAKOŚĆ. TYMCZASEM W OBCYCH GRUPACH, W KTÓRYCH PUBLIKUJĘ WIDZĘ DUŻO WIĘCEJ ZAANGAŻOWANIA. NIE CHCĘ, JAK TO ROBIĄ INNI, PO PROSTU WYWALAĆ TYCH, KTÓRZY SIĘ NIE ANGAŻUJĄ. BO UZNAJE TAKŻE PRAWO DO MILCZENIA, JEŚLI KTOŚ MA TAKA OCHOTĘ. ALE BYŁOBY MI MIŁO, GDYBYŚCIE SIĘ BARDZIEJ ANGAŻOWALI. BARDZO WAS PROSZĘ, CZYTAJCIE TO, CO INNI WRZUCAJĄ. WIEDZY NIGDY ZA DUŻO I DYSKUTUJCIE, BO Z TYCH DYSKUSJI WSZYSCY CZERPIEMY WIEDZĘ. I NIE JEST TO NAWOŁYWANIE DO SPECJALNYCH WZGLĘDÓW DLA MOICH POSTÓW. ALE JEST TU KILKA OSÓB ZAANGAŻOWANYCH I MYŚLĘ, ŻE SĄ NIECO ZAWIEDZENI NASZĄ POSTAWĄ.
WIEM, DOBA NIE JEST GUMOWA I NIE MA 48 GODZIN, TYLKO 24! ALE JEŚLI COŚ CZYTACIE, TO NIE WIERZĘ, ŻE ŻADEN KOMENTARZ WAM SIĘ NA USTA NIE CIŚNIE. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI! TAK, JAK NAPISAŁ JANEK URBANIAK: NIKT NAM NIE ZWRÓCI ANI JEDNEJ GODZINY NASZEGO ŻYCIA. MUSIMY JĄ DOBRZE WYKORZYSTAĆ!
BĄDŹMY AKTYWNI, BĄDŹMY PRAWDZIWI, BĄDŹMY WIELCY. SŁOWA MAJĄ MOC ATOMOWĄ. KAŻDY Z NAS TĄ BRONIĄ DYSPONUJE ZA DARMO. WYKORZYSTUJMY JĄ!
TO JEST GRUPA DLA LUDZI MYŚLĄCYCH I SZCZERZE WYRAŻAJĄCYCH SWOJE ZDANIE. OBOJĘTNOŚĆ NAS ZABIJA. NIE UMIERAJMY ZA ŻYCIA! BĄDŹMY!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...