niedziela, 10 grudnia 2017

Bój się Neronie... (Tekst z dnia 16 grudnia 2016 roku. )

Dobry Wieczór!
Dzisiaj krótko....
Serdecznie pozdrawiamy chuliganów z sejmu. Nareszcie po roku posłowie opozycji poczuli, że maja jaja. Lepiej późno, niż wcale. Pozdrawiamy też spontaniczną manifestacje obywatelską przed sejmem.
Panie Petru, Panie Schetyna, Panie Kosiniak Kamysz, posłowie niezrzeszeni: Czy zauważyliście, jak głośno Was słychać, kiedy krzyczycie to samo? Tylko razem macie siłę by przeciwstawić się Kaczyńskiemu. To nic, że jesteście sejmową mniejszością, ale świat Was w tej chwili ogląda. Jesteśmy z Wami. W ten sposób zarabiacie sobie na poparcie społeczeństwa, nie wtedy, kiedy się prześcigacie, kto ma być liderem opozycji. Wyjrzyjcie na ulicę. Tam jest Naród, który jest w tej chwili z Wami. Takiej postawy od Was oczekujemy. Nie bójcie się, stoimy za Wami murem. Jesteście naszymi ustami i naszymi sercami. Nie pozwólcie dłużej łamać konstytucji. Mamy prawo gromadzić się i protestować bez ograniczeń. Mamy prawo do rzetelnej informacji przekazywanej przez wolne media. Mamy prawo do prywatności, do decydowania o własnym życiu, do szczęścia, do wyboru stylu życia. To wszystko gwarantuje nam Konstytucja, którą władza traktuje, jak rolkę papieru toaletowego.
Być może dziś przelał się kielich zła, być może dziś nasz gniew osiągnął już szczyt.
Jarosławie Kaczyński, bój się gniewu Narodu! Tobie też podpowiem: Wyjrzyj na ulicę! To SUWEREN tam stoi. To SUWEREN na ciebie czeka. Zdawało ci się, że jesteś Neronem?, że wszystko zależy od twojego kciuka uniesionego w górę lub w dół? Ale SUWEREN ma już dość igrzysk! Za chwilę się wedrze do pałacu!  
  Polacy, czy pamiętacie co najbardziej wkurzało Nerona? Wysyłał do walki z ludźmi dzikie zwierzęta, a oni się nie bali tylko śpiewali. Kiedy na ostatniej manifestacji KODu usłyszałam, że śpiewacie, poczułam, że zwycięstwo jest blisko. Śpiewajcie więc Neronowi...To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie, walc... 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...