poniedziałek, 11 grudnia 2017

Co ci z tego przyjdzie... (Tekst z dnia 21 lutego 2017 roku.)


No i odezwali się MURARZE! Spodziewałam się tego. Prędzej, czy później konfrontacja musi nastąpić. I o ile przeciwny głos w dyskusji jest zawsze wartościowy, o tyle, kiedy przeradza się w atak, wymaga komentarza.
Oto mały cytat z komentarza do mego wczorajszego postu:
... Ciekawam co ci z tego przyjdzie?
...To po co ci te bajki? Podnieść statystyki? Bo się zlecą googlowe hieny na hasło Mate usz Ki jowski? 
Jakie to pisowsko trollowskie myślenie ? Komuś się wydaje, że inni nie są w stanie palcem w bucie ruszyć, jeśli ktoś im nie zapłaci, jeśli nie chce komuś trzymać palca w dupie, lub jeśli nie ma parcia na tak zwane szkło. Póki co, nigdy w tytule mojego postu nie użyłam nazwiska lidera KODu, by to miało w jakikolwiek sposób zwiększać liczbę czytelników. Myślę, że nawet unikam samej nazwy KOD. Nie muszę się nikomu tłumaczyć ze statystyk na blogu. Są nie najgorsze, ale póki co, nie zarabiam na tym ani grosza. Piszę, co myślę, i nikt mi tego nie może zabronić. Tak samo, jak nikt nie musi tego czytać.
Kolejny zarzut MURARZY:
... W dodatku piszesz gdzieś, że się nie mieszasz, nie komentujesz... To po co ci te bajki?
O, nie chcielibyście wiedzieć, co mi czasem po głowie chodzi...Nie chcieli byście wiedzieć, co wiem, z kim o tym rozmawiam i na jakiej podstawie buduje swoje poglądy. Bardzo często milczę, gryzę się w język i milczę. Bo nie chcę dołować tych tysięcy wspaniałych, oddanych walce o demokracje ludzi. Większość z nich nie dopuszcza do siebie myśli, że źle zainwestowali swoje uczucia, chociaż gdzieś w głębi duszy to czują. Obawiam się, że jeśli bym to powiedziała głośno, to im odbiorę ostatnią nadzieję. Po drugie, staram się nie mówić wprost, o tym, co mi po głowie chodzi, bo wiem, że to woda na młyn dla PIS. Wiem, że dziś, to Wasze murowanie jest bardzo PISowi na rękę, bo dzięki temu zajmujecie się sobą, a odpuściliście walkę o demokrację. Więc róbcie to dalej, na chwałę Kaczyńskiemu! A ja staram się, jak mogę do tego reki nie przykładać, moja krytyka często sprowadza się do milczenia, ale czasami nie dajecie mi wyboru!
Skoro już tacy jesteście wobec mnie szczerzy, to ja też mam pytanie:
Od pewnego czasu ludzie umawiają się na wielki strajk obywatelski w obronie niezależności sadów na 25 lutego. Z tego, co wiem, szykuje się prawdziwe pospolite ruszenie. Dziś, przeczytałam, że Zarząd Mazowsze, nie całkiem to popiera, że to inicjatywa bez konsultacji, że niby to członkowie KODu organizują, ale na własną rękę i że WY, ogłaszacie manifestację w tej sprawie 18 marca...
Więc pytam się WAS, po co to robicie? Dlaczego nie jesteście się w stanie przyłączyć do cudzego pomysłu, do cudzej inicjatywy, jeśli pomysł nie powstał w państwie Kijowskiego? Dlaczego to robicie swoim członkom? Stawiacie ich w sytuacji, kiedy uczestnicząc w tym strajku, w pewnym sensie stają przeciwko WAM. Jak ONI mają wierzyć, że KOD to ONI, skoro ich starania spuszczacie na drzewo i organizujecie coś w kontrze? Nie możecie raz w życiu schować tego swego wątpliwego honoru do kieszeni i skoro nie chcecie się dołączyć do innych, to po prostu milczeć i nie przeszkadzać? Nie podoba się WAM, bo ktoś, kogo być może nie lubicie, zorganizował imprezę w czasie, kiedy wy żeście się za kudły targali??? Nie powiecie mi, że to robicie dla Polski lub dla demokracji...Wy teraz przeciągacie linę, kto jest najważniejszy w KOD. A przeciętnego Polaka, mnie również, gówno to obchodzi. WAM od dawna nie chodzi o Polskę, niektórym nie chodziło nigdy, chcieli tylko wypłynąć na fali. A skoro tak, nie jest mi z WAMI po drodze! Zmarnujecie wysiłek wielu ludzi, także swoich członków, którzy pisali ulotki, posty, agitowali, wszystko to chcecie wywalić do kosza, bo się WAM jakaś pierdolona data nie zgadza???!
Jak to napisała mi moja znajoma: Stoję pod latarnią, jak wiesz kto, i zbieram podpisy i nóg już nie czuję...Ale WY to wszystko zmarnujecie. Macie w tyłku tych ludzi, którzy często pracują, nie dosypiają, nie dojadają, tylko tyrają. I wszystko dla KOD! A WY się murujecie wokół jednego faceta... To, co robicie, jest naprawdę obrzydliwe!
Przykro mi, ale nie mam zamiaru WAM słodzić. Taka już jestem, mówię co myślę! Popierałam WAS, kiedy atakowano Kijowskiego, za alimenty. Nawet się nie usiłowałam dowiedzieć, w czym problem, bo uważałam to za sprawę prywatną. Popierałam WAS, mimo że WASZE marsze były bezbarwne i bezcelowe. Nawet, kiedy wyszła sprawa faktur, studziłam komentarze, bo uważałam, że nie można skazywać ludzi bez sądu, że trzeba poczekać na szczegóły i wyjaśnienia.
Dla mnie przełomem był protest opozycji w Sejmie. Piękny dzień 16 grudnia. I te WASZE, chociaż nie wszyscy tam byli z KODu, te WASZE okrzyki: Nie wyjdziecie, do Wigilii, Nie wyjdziecie, do Trzech króli! Kochałam WAS wtedy, kochała WAS cała Polska! Uwierzyliśmy, że naprawdę tam zostaniecie, że nie pozwolicie mendom odjechać, że odwrócicie koło historii. Wtedy przyszedł Kijowski i zachęcał do tego, by się rozejść, że wrócicie następnego dnia. Byłam w szoku, widząc jego postawę i totalny brak entuzjazmu. Był, jak kubeł zimnej wody studzący zapał. A potem zaczęło się murowanie. I zawiedliście! Zabiliście nasze nadzieje. Jesteście po prostu do dupy! Nigdy WAM tego nie wybaczę, bo to chyba była ostatnia okazja, kiedy mogliśmy zwyciężyć. Jeśli, dla osób, które mnie atakują, jeszcze jest coś nie jasne, odsyłam do kilku moich poprzednich postów, które WAM pokażą, jak dojrzewałam do obecnych poglądów. Kiedy zachowywaliście się, jak należy, byłam w stanie dać sobie za WAS uciąć rękę, ale to Wy się zmieniliście, a ja... ja tylko WAM mówię prawdę o tym co myślę i co myśli wielu wśród WAS. 
... Wiem, teraz, usuniecie mnie ze wszystkich KODowskich grup. Bo na tych grupach nie musi być obiektywnej prawdy, lub różnych punktów widzenia. Tam musi być tylko WASZA prawda! Zupełnie jak w TVP, musi być wyłącznie prawda pisowska. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...