wtorek, 12 grudnia 2017

Człowieczeństwo. (Tekst z dnia 17 sierpnia 2017 roku. )

Drodzy Woluntariusze pomagające od soboty przy usuwaniu szkód nawałnicy, czy Wy to słyszycie? Czy wiecie, że gdyby nie Błaszczak samochwała, to wasza praca była by chaotyczna i źle zorganizowana i gdyby nie strażacy, to Wasza pomoc byłaby bezsensowna.
Błaszczak z Zielińskim poświęcili dziś bardzo długą konferencję prasową tylko na to, by wskazać, jak to wszyscy przed nimi robili wszystko źle i jak to oni wszystko robią świetnie, choć trochę zbyt późno.
Droga władzo! Możecie przez następne dwie godziny przypominać, że za poprzednich rządów było tak samo, ale chyba zapominacie, dlaczego wygraliście wybory... Wygraliście, bo ludzie naiwnie uwierzyli, że będzie lepiej, a nie, że będzie nie gorzej. I żadne zaklinanie rzeczywistości słowami: przez ostatnie osiem lat, niczego tu nie zmienią. Nie zmienią faktu, że lepiej nie jest, a w wielu momentach jest nawet gorzej. Wiecie, co was w zasadniczy sposób różni od poprzednich rządów? Owszem, koalicja PO z PSL bardzo często nie radziła sobie w podobnych sytuacjach. Ale wtedy wychodził Donald Tusk i zwyczajnie, po ludzku, patrząc w oczy kamerze, mówił: Tak, daliśmy dupy, nie dopilnowaliśmy, źle zareagowaliśmy. A wy, wy jesteście święci! Wy zawsze wszystko robicie świetnie, a jak się coś złego stanie, to winni są poprzednicy, albo władza lokalna, albo Niemcy, albo chuj wie kto. Ale Wy nigdy! Wy jesteście nieomylni i niepokonani! Sami, kurwa, supermeni! Widać to, szczególnie kiedy ludzie opowiadają, jak to wojsko cały dzień, dysponując ciężkim sprzętem, usuwało z rzeki jedna kłodę. Słyszymy też, że kazaliście się schować woluntariuszom, kiedy przyjechały kamery, bo musiały dla kurwizji nagrać, że tylko wojsko tam pracuje. Mało tego! Tacy jesteście świetnie zorganizowani, Błaszczaku samochwało?!Zapomniałeś nawet o żarciu i piciu dla tych swoich strażaków!!! Myślałeś, że jak długo mogą pracować w tak trudnych warunkach o głodzie i pragnieniu? Gdyby nie zwykli ludzie, to by tam z padli!
Że co przepraszam sugerujesz, że jakieś służby z obcym kapitałem...???, że to one wolniej i mniej chętnie pomagały ludziom? Co masz gnido na myśli??? Czy jesteś w stanie tę krzywą mordę otworzyć tak, by nikogo nie obrazić i nie posądzić o złą wolę?
I tak się nie bulwersuj, że was bardzo opozycja krytykuje...Wy jesteście od tego, by rządzić ( by wreszcie zacząć), a opozycja by was krytykować i obnażać wasze niedoróby. Tylko jest ich już tyle, że nie sposób wszystkich wyciągnąć na światło dzienne.
Miło nam, że już, już, za chwile uchwalicie ustawę o pomaganiu ludziom w sytuacji kryzysowej. Minister Zieliński mówi, że to OSTATNIA z ważnych ustaw... Ostatnie, a dlaczego nie pierwsza? Spóźniliście się PISdzielce o co najmniej tydzień! Bo ważniejsze było zniszczyć TK, sądy, uchwalić abstrakcyjny budżet i inne ustawy niszczące Polskę. Obywatel w kolejce po swe prawa jest ostatni, a władza niestety kopie studnie dopiero wtedy, kiedy się pali. Jestem jednak pewna, że wystarczyło się solidnie przyłożyć i zastosować do dotychczasowych zasad postępowania w momentach kryzysowych, a wszystko wyglądałoby o połowę lepiej. Ale cóż, Macierewicz twierdzi, że nie wysłał wojska, bo go nikt nie informował o takiej potrzebie, bo go nikt o to nie prosił... Nie masz mendo telewizora w domu?!
Czy przechodząc obok rzeki i widząc tonącego czekamy, by nas poprosił o pomoc? Czy nie mamy przypadkiem obowiązku pomóc ofiarom wypadku drogowego?
Takie sytuacje, jak ta piątkowa i sobotnia, to jedyne momenty w życiu, kiedy można procedury zostawić na potem, trzeba natychmiast reagować, a papiery i zgody można podpisać po fakcie. W takich wypadkach nie przepisy, nie procedury są ważne, a człowieczeństwo.
Ale nie wymagajmy od Błaszczaka samochwały i Macierewicza, błotnego robaka, zbyt wiele... Człowieczeństwo, to pojęcie całkowicie im obce. A najlepiej na tym wszystkim i tak wychodzi Kaczyński, może spokojnie łowić rybki na urlopie. Przecież oficjalnie jest nikim i za nic nie odpowiada.
Ja uważam, że w obliczu tych wydarzeń, byłoby dużo lepiej dla rządzących, by po prostu się wzięli do roboty i na jakiś czas zaprzestali wystąpień telewizyjnych. Bo każde słowo świadczy przeciwko nim i coraz bardziej się pogrążają.
I nie rozumieją, po co cały ten hałas? Po co ta mobilizacja całego kraju. Po co ich ktoś wzywa do usuwania gałęzi i zamiatanie liści???


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pasterz. ( Tekst z dnia 18 lutego 2020 roku)

Napisałam ostatnio, że nic mnie już nie zdziwi. Kłamałam! To było tylko pobożne życzenie, które nigdy się nie spełni. Bo jeśli by m...