piątek, 8 grudnia 2017

Debata. ( Tekst z dnia 20 października 2015.)


 
Jestem głęboko zawiedziona wczorajszą debatą. I to wcale nie z powodu kandydatek. Jestem zażenowana postawą telewizji. Może faktycznie trzeba zaprosić dziennikarzy z innych stacji, nawet z telewizji Trwam, czy Pana Terlikowskiego. Bo te trzy stacje telewizyjne, które prowadziły debatę, zupełnie się w tej roli nie sprawdziły. Po pierwsze głupie reguły. Skoro już chcecie zrobić igrzyska, bo tego typu programy chleba przeciętnemu obywatelowi nie przyniosą, to chociaż się trochę przyłóżcie. Dlaczego tak krótko, dlaczego tak mało czasu na odpowiedzi i dlaczego tak mało wzajemnych konfrontacji obydwu Pań? Dając tylko po 90 sekund na odpowiedź sprytnie ułatwiliście Paniom omijanie tematy, bo prze 1,5 minuty każdy by umiał lawirować wokół. Gdybyście dali 5 minut na odpowiedź, było by znacznie trudniejsze unikanie odpowiedzi. A te pytania? Zaznaczam, że wszystkich Państwa redaktorów bardzo lubię i szanuje, ale to jest debata, nie musieliście być tacy delikatni i zadawać pytania o niczym. Pani Justyna Pochanke, świetna dziennikarka, wkładająca mnóstwo serca w każde słowo, niestety zadawała tak poetyckie pytania, że tylko poeta byłby się w stanie do nich odnieść. Zero jakiejś precyzji, by trzeba było odpowiedzieć tak, lub nie i dlaczego. Pan Kraśko czerwienił się jakby prowadził rozmowy o seksie, a Pani Gawryluk też ostrości języka nie pokazała. Przeciętny Polak nic się z tej debaty nie dowiedział. Pani Kopacz próbowała odpowiedzieć na pytania, ale za mało było czasu, by przejść do sedna, a Pani Szydło, jak zwykle swoją starą zgrana płytę włączyła i zachowywała się, jak na wiecu. Ale ani razu nie powiedziała, że nie dosłyszała pytania. Dlaczego więc mówiła o czymś innym, niż one dotyczyły. Trzeba było zaprosić tych, jak twierdzi PIS, niepokornych dziennikarzy, bo wy Państwo z TVN, POLSATU i TVP, byliście na prawdę zbyt pokorni. A może skoro Pani Szydło nie pokazała prawdziwego oblicza w tej debacie, to może wspierający ją dziennikarze, dali by Polakom do myślenie, treścią pytań. Pomijam to, że te ograniczenia czasowe nie powinny sprawiać, że wypowiedź była przerywana w połowie zdania. Dlaczego debata Tusk- Kaczyński była taka ciekawa? Bo trochę sobie Panowie mogli ze sobą pogadać. Bo to fajnie jest o kimś mówić na wiecach, za jego plecami. Trzeba mieć odwagę też zaatakować twarzą w twarz. Wszyscy się zachwycają wejściem i wyjściem Pani Szydło z telewizji. Dla mnie to przedszkole. Ja akurat nie lubię teatru tam, gdzie jest miejsce na prawdę. I dla mnie ważniejszy był dzisiejszy szyderczy występ w TVN 24 Pana Brudzińskiego. Dla mnie nie ma bardziej odrażającego polityka. I to jest dla mnie prawdziwa twarz PIS. Żaden Kaczyński, żadem Macierewicz czy Pani Szydło. Ta wulgarna pisowska morda przeraża mnie najbardziej.
Polacy, zostało 4 dni na przekonanie innych, by poszli glosować i trochę więcej na myślenie. Nie zmarnujcie ich, to wasze życie, zapanujcie nad nim.
 
pobrane.png

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ewangelia. ( Tekst z dnia 30 maja 2020 roku)

Po prostu padłam! Min. Dworczyk rozpowszechnia w telewizji plakat piętnujący Min. Szumowskiego za koronaprzekręty i rodzinne złodziejst...