wtorek, 12 grudnia 2017

Droga Pani z telewizji... (Tekst z dnia 3 października 2017 roku. )

Dziś list okazjonalny. Jak wszyscy wiedzą, dziś telewizja TVN obchodzi swoje okrągłe, dwudzieste urodziny.
Rzadko kiedy kieruję podziękowania do kogokolwiek za dobrze wykonaną prace. Po prostu uważam, że jeżeli podpisujemy umowę o prace, mamy psi obowiązek wykonywać ją najlepiej, jak potrafimy.
Tym razem jednak zrobię wyjątek.
Droga Telewizjo TVN, dziękuję CI, że mi towarzyszysz każdego dnia i na wstępie chciałabym Ci życzyć, by nie zmiótł Cie wiatr historii, który się ostatnio wzmaga i przeradza w huragan.
Dziękuję Ci za to, że każdego dnia dostarczasz nam prawdziwych i sprawdzonych informacji, popartych relacjami na żywo, wywiadami i prawdziwymi dokumentami. Dziękuję WAM, wszyscy dziennikarze, reporterzy, reżyserzy i obsługo techniczna za to, że WASZE programy zawsze są atrakcyjne i ciekawe. Dziękuję, że nie darujecie żadnemu politykowi, niezależnie z jakiej opcji politycznej się wywodzi i że rozmawiacie ze wszystkimi. Dzięki WAM znamy tych z rządu i tych z opozycji, a także tych, którzy w tej chwili są poza Parlamentem. Dzięki WAM, znakomita część nas nie dała się ogłupić Publicznej Telewizji, która zawsze mniej lub bardziej stoi po stronie silniejszego.
Dzięki WAM zobaczyliśmy tragedię Igora Stachowiaka i kupowanie posłanki Beger w sejmowym hotelu. Wasi reporterzy przeprowadzili wiele śledztw, o których się żadnemu Błaszczakowi nawet nie śniło i wyciągnęli spod politycznego dywanu wiele brudu, które bez WAS nigdy nie ujrzało by światła. Tylko dzięki WAM nie jesteśmy baranami idącymi na rzeź nieświadomie.
Ja w swoim imieniu WAM dziękuję, ponieważ prawdziwa wiedza o świecie jest bronią dzięki której nie dałam się zmanipulować. Wiem, że w WASZEJ stacji usłyszę prawdę, a jeśli raz na jakiś czas się mylicie, to macie dość odwagi, by się do błędu przyznać i przeprosić. Byliście i jesteście z nami w chwilach dobrych dla Polski i złych.
Ale przede wszystkim dziękuję WAM za to, że oprócz suchych i chłodnych informacji, przekazywanych profesjonalnie i obiektywnie wnosicie do naszych domów prawdziwe emocje, bo jesteście prawdziwi.
Dziś przyszedł dla Polski czas próby i także WY jesteście zagrożeni. A ponieważ gościcie w naszych domach każdego dnia, w dni codzienne i święta, niezależnie od nastroju i pogody, traktujemy WAS wszystkich trochę, jak rodzinę. Dlatego, dla własnego dobra będziemy WAS bronić, WAS i wszystkich niepokornych, niezależnych, nieposkromionych, po prostu Wolnych mediów i wolnych ludzi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Samotność Syzyfa. ( Tekst z dnia 29 marca 2020 roku)

Wielokrotnie zastanawiałam się, że gdyby Syzyf nie był w swej walce samotny, gdyby ktoś mu pomógł, może udałoby mu się ten głaz w końcu n...