niedziela, 10 grudnia 2017

I korona spadła i roztrzaskała się o podłogę. (Tekst z dnia 18 grudnia 2016 roku. )

Drodzy Państwo wspierający protest. Szczególnie Ci mieszkający za granicami kraju. Tam w Polsce ludzie marzną na ulicach za nas, kiedy my siedzimy w ciepłych domach i oglądamy wszystko w TV.
Wiem, że wielu z WAS dobrze się powodzi i stać WAS na wsparcie finansowe dla protestujących. Nie musicie zapisać się do KODu, podpisywać deklaracji członkowskich lub regularnie opłacać składek. Potrzebne jest wsparcie doraźne, na kawę i herbatę, na jakieś kanapki dla ludzi, którzy w naszym imieniu stoją i marzną całe dnie i noce. Nie możemy do nich dołączyć, bo jesteśmy daleko, mamy prace i nie możemy wszystkiego rzucić. Ale możemy ich wesprzeć finansowo. Zwracam się także do mieszkańców Warszawy, restauratorów, właścicieli sklepów. Kilka kubków kawy nie kosztuje wiele, a dla tych ludzi jest bezcenne. Niech każdy włączy się tak, jak tylko może w naszą wspólną walkę. To jest niezwykle ważne. Za tydzień Boże Narodzenie!
Może to będą piękne i wolne święta. Może usiądziemy w spokoju z rodziną przy stole, a polityka z nami nie zasiądzie. Tylko w chwilach zadumy świątecznej będziemy wspominać: Ależ to była piękna walka i piękne zwycięstwo. To od nas zależy, czy się wreszcie zmobilizujemy i dokonamy cudu. Zakończmy wszystko przed świętami! Niech ci ludzie wrócą do domów jako zwycięzcy! Nie bierzmy jeńców, nie negocjujmy z politycznymi terrorystami! Nie ma żadnych negocjacji, zanim prezydent przyjmie przysięgę od trzech sędziów TK, zanim premier nie opublikuje wyroków TK. Wszystkich, bez wyjątku! Nie rozmawiajmy, dopóki nie wznowią obrad sejmu i jeszcze raz przegłosują budżet zgodnie z prawem. Trzymajmy się razem. Postawmy na swoim! Uratujmy Polskę! Niech nikt nie będzie obojętny! Rozpocznijmy Nowy Rok bez strachu o Trybunał Konstytucyjny, o likwidację gimnazjów, o zamykanie ust wolnym mediom. Rozpocznijmy Nowy Rok, jako wolni ludzie. Tak, jakby nic się nie stało, jakby nigdy nie było PISu!
Niech ten wstyd się wreszcie skończy. Niech za nami pójdzie Naród Węgierski, tak, jak inne narody zrzuciły jarzmo komunizmu za naszym przykładem.
Drodzy Polacy! Dosyć gadania. Wszyscy ci, którzy nie mogą wyjść na ulicę, mogą pomóc w inny sposób! To jest walka nas wszystkich. Nie pozostawiajmy samych tych dzielnych ludzi na ulicach!Oto numer konta, na który można wpłacać darowizny. Można w opisie zaznaczyć, że celem naszej darowizny jest ten konkretny protest obywatelski! Odbiorca:Komitet Obrony Demokracji
Idea Bank S.A.
95 1950 0001 2006 7267 0847 0002 
IBAN: PL95 1950 0001 2006 7267 0847 0002 
SWIFT/BIC : IEEAPLPA
opis przelewu: darowizna na Komitet Obrony Demokracji
To jest naprawdę ważny cel. Ważny dla nas wszystkich. I każdy grosz się liczy. Proszę WAS więc o datki. Wiem, że nie jesteście skąpi I macie wielkie serca.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ewangelia. ( Tekst z dnia 20 maja 2020 roku)

Po prostu padłam! Min. Dworczyk rozpowszechnia w telewizji plakat piętnujący Min. Szumowskiego za koronaprzekręty i rodzinne złodziejs...