piątek, 8 grudnia 2017

Inicjatywa Obywatelska. ( List do władzy z 19 listopada 2015 roku.)

Drogi Panie Prezydencie, Wysokie Izby Sejmu i Senatu, Pani 
Premier, szanowni Państwo Ministrowie i Posłowie. 

Z uwagą wysłuchałam Exposé Pani Premier Beaty Szydło. Po wielu konsultacjach internetowych i osobistych postanowiłam odnieść się do jednego punktu dotyczącego tego wystąpienia. 
Pani Premier potwierdziła swoją obietnicę wyborczą dotyczącą wypłaty 500 zł. miesięcznie na każde dziecko, oczywiście przy spełnieniu warunków, które każdy rozumie i akceptuje. Chciałabym jednak, zapytać, czy zasiłek ten będzie dotyczył tylko dzieci narodzonych. Zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej, jesteśmy zobowiązani chronić życie od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Wielokrotnie, rządzące dziś ugrupowanie zapewniało Polaków, że już w momencie poczęcia mamy do czynienia z istotą ludzką, a więc dzieckiem. Słyszeliśmy także o nie zgadzaniu się na „ zamrażanie ludzi w ciekłym azocie”. Rozumiemy więc, że wszyscy Państwo uznają, że w trakcie 9 miesięcy ciąży, mamy już do czynienia z istotą ludzką, czyli dzieckiem. Postulujemy więc, i zamierzamy przedstawić odpowiednią petycję w tej sprawie, by zasiłek 500 zł. Był wypłacany także kobietom w ciąży. W tym celu kobieta musiała by przedstawić stosowne zaświadczenie lekarskie. Postulujemy, by zasiłek został wypłacany, nie od dnia stwierdzenia ciąży przez lekarza ( dnia wystawienia zaświadczenia) ale od daty stwierdzonej przez lekarza, jako moment rozpoczęcia ciąży. Pragnę podkreślić, że kobieta chcąca urodzić zdrowe dziecko, ponosi wiele kosztów z tym związanych. Musi odpowiednio się odżywiać, wspomagać ciąże kosztownymi lekami, czy witaminami. Musi także na ten czas nabyć inną garderobę. I uważamy, że ten zasiłek wyrównałby poniesione koszty, co daje uzasadnienie przyznawaniu go także w okresie ciąży.
Zwracam się teraz do Pana Prezydenta. Czy, skoro już uznaliśmy, że życie zaczyna się od poczęcia, ustawa przyznająca zasiłek tylko dzieciom narodzonym, nie była by niezgodna z Konstytucją ?


Z poważaniem. Obywatele. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...