niedziela, 10 grudnia 2017

Ja Goplana, sprzeciwiam się... (Tekst z dnia 21 września 2016 roku. )

Nadchodzą takie dni, dni próby dla każdego. Dni, które są szansą, która nigdy nie wraca. Nie wahaj się. Nie musisz się godzić na bezprawie. Nie musisz spokojnie patrzeć, jak w Twoim kraju, niczym grzyby po deszczu, pojawiają się kolejni Misiewicze. Nie musisz być biernym odbiorcą rzeczywistości!
To nie prawda, że wszystko, co Cię spotyka, dzieje się z Twojej winy. Czasem mają na nas wpływ zbiegi okoliczności i niezależne warunki. Tym razem jednak, przyszłość Polski, zależy od każdego z nas. Masz wpływ na to, co się stanie. Właśnie TY! Pamiętaj, że to wdowi grosz przechylił szalę i że to mysz wyrwała rzepkę. Więc jeśli nawet czujesz się szarą myszą, jesteś tak samo ważny, ja każdy obywatel naszej Ojczyzny.
To jest ten moment, ta chwila, kiedy masz szansę opowiedzieć się po właściwej stronie, możesz stać się częścią tłumu, o którym będą pisały podręczniki historii. Nie zostawaj w domu, byś nie musiał tłumaczyć dzieciom, dlaczego milczałeś, kiedy „działa się historia”.
Chodź z nami na MANIFESTACJĘ. Nie rób tego dla mnie, dla jakiejkolwiek partii, dla organizacji. Nie musisz być Koderem, Platformersem, zwolennikiem jakiejkolwiek innej formacji. Bądź sobą. Napisz na kartce swoje imię i chodź z nami! Gdziekolwiek jesteś po prostu bądź Polakiem. Bądź uczciwym człowiekiem, który sprzeciwia się dzieleniu Polski. Nie mamy innej możliwości powiedzenia swego zdania, jak na ulicy. Tu jest nas słychać najlepiej. Więc czas już wstać i się obudzić. Zła, które się dzieje nie da się przeczekać przed telewizorem, tak jak się nie da patrzeć z boku na swoje życie. Polska to Twój świat. Nie pozwól, by jakiś Kaczyński, miał w nim więcej do powiedzenia, niż TY sam.
To zwycięstwo jest możliwe! To jest ten moment, kiedy wystarczy chcieć. Bądźmy razem. Pokażmy siłę. Pokażmy jedność.
Ja Goplana, sprzeciwiam się dzieleniu Polaków na lepszych i gorszych, na prawdziwszych i mniej prawdziwych Polaków, na wartościowych i gorszego sortu. Polakami się rodzimy i żadna siła na świecie, nie jest nas w stanie pozbawić polskości. A więc czas przestać szukać wrogów wśród swoich. Nie wahajcie się, nie zastanawiajcie, czy warto. Warto być człowiekiem, warto żyć w pokoju, warto żyć...Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...