piątek, 8 grudnia 2017

Kaczka, która jest lisem. (tekst z dnia 24 marca 2016 roku)


Drodzy Polacy. Musimy być czujni. Dzisiejszy, dość spektakularny i medialny apel prezesa Kaczyńskiego, jest kolejnym lisim zachowaniem. Gdyby naprawdę chciał zgody z opozycją, to nie wyszedłby do dziennikarzy, tylko załatwił sprawę w kuluarach. Aż się boję pomyśleć, co ten człowiek knuje i jaką niespodziankę szykuje nam na lato. A że coś szykuje to wyraźnie widać. Najpierw chciał przełożenia raportu Komisji Weneckiej do czerwca i uważał, że za szybko się zajęła sprawami Polski. Teraz chce odłożenia sporów do zakończenia Dni Młodzieży. Chociaż nie widzę żadnego związku przyjazdu Papieża z nasza sytuacja polityczna. Chyba tylko taki, że Papież może nie chcieć przyjechać do kraju, w którym są rozruchy i ludzie manifestują na ulicach. Kaczyński może obawiać się, że gdyby odebrano nam organizacje tej imprezy, to i katolicy by się od niego odwrócili. Ale myślę, że powodem jego apelu jest raczej próba uśpienia opozycji i chęć dogadania się z Kukizem w celu zmiany Konstytucji, tak by swoje bezeceństwa zalegalizować. Mam nadzieje, że opozycja nie da się w ten manewr wkręcić. Nie odpuszczajmy Polacy, nie litujmy się nawet nad kaczką w Wielkanoc.
A swoją drogą to z jakiegoś powodu życie sprzyja PISowi. Zamachy w Brukseli dają im świetne usprawiedliwienie dla wprowadzenia w trybie pilnym ustawy antyterrorystycznej, która raczej przyjazna obywatelom nie będzie. Jestem pewna, że będą tam tak formułowane przepisy, by w razie czego każdego można było o terroryzm posądzić i zniszczyć. A do tego z byle powodu będzie można np. zakazać zgromadzeń, co tym szujom jest na rękę. Wybaczcie Polacy, ale wydaje mi się, że sytuacja wymyka nam się spod kontroli. Jeśli poczekamy do lata, to może być już za późno. I nawet nie zauważymy kiedy reżim nas za przysłowiową mordę będzie trzymał. Droga opozycjo, liczymy na Was. Nie możecie ustąpić nawet na milimetr. Kaczyński, to nie jest ktoś z kim można negocjować. Chyba, że chcecie nóż w plecy mieć wbity. Raczej tego bym się po nim spodziewała. Nikt mu nie powinien ufać.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Smutne miasteczko, które nigdy sobie nie pojedzie. ( Tekst z dnia 4 sierpnia 2020 roku.)

Wybaczcie, ale jestem na etapie braku wiary, że …” To tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie...” Zrobiliśmy już wszystko co mo...