wtorek, 12 grudnia 2017

Kartka dla Jarka. (Tekst z dnia 12 czerwca 2017 roku. )

                                                                                           Altea. Czerwiec 2017

Panie pośle Jarosławie Kaczyński:

Wiem , że niedługo masz urodziny i że cała Polska wysyła Ci pozdrowienia na kartkach z białymi różami. Ja jednak, jak zwykle pójdę pod prąd i przeciw wszystkim. Na mojej kartce jest złoty zegarek, na czarnym tle, i trochę to wygląda jak pozdrowienia ze stypy. Ale, aż tak źle nikomu nie życzę, więc i Tobie, Jubilacie nie życzę ani choroby, ani śmierci. Tym bardziej, że chciałabym, byś jeszcze bardzo długo żył po tym, jak już przegrasz wybory i stracisz władzę.
Na kartce jest zegar, byś mógł się zastanowić nad czasem, tym, który ci jeszcze został, i tym, którego Ci już brakuje...
Pamiętaj, że nikt nie jest nieśmiertelny, a Ty, masz już bliżej niż dalej do dnia sądu. I to jest ten czas, którego Ci może nie starczyć. Lecz pamiętaj także, że nigdy nie jest za późno, by zostać człowiekiem. I to jest czas, który jeszcze masz ( chociaż nie za wiele)
Jeśli bym miała Ci naprawdę czegoś życzyć, to tego, byś na ten zegar spojrzał, a potem na tę Polskę i zrozumiał, że jeszcze nie jest za późno, ale za dzień za dwa, już będzie.
A białą róże dokładam gratis...
Urszula Wilma


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nic mi się nie zgadza. ( Tekst z dnia 1 kwietnia 2020 roku)

Nie jestem specjalnie silna z matematyki. Po wielu latach nauki szkolnej i cudem zdanej maturze z tego przedmiotu, w mojej głowie pozost...