niedziela, 10 grudnia 2017

Krótki list do kobiety. (Tekst z dnia 29 września 2016 roku. )

Drogie Panie. Nie wszyscy możemy strajkować w poniedziałek. Ja np., miałabym duży kłopot wytłumaczyć swojemu szefowi przeciwko czemu protestuje, bo w moim kraju aborcję wykonuje się na życzenie, a środki antykoncepcyjne są ogólnie dostępne. Wychodzenia na czarno też nic nie da, bo jedna osoba nie wzbudzi żadnego zainteresowania.
Zwracam się więc do wszystkich Polek mieszkających za granicą. Zróbcie sobie zdjęcie w czarnym ubraniu i wrzucajcie te zdjęcia na stronę wydarzenia w mojej grupie. Solidaryzujmy się z koleżankami protestującymi w kraju. Chciałaby również zachęcić dziewczyny mieszkające w Polsce, które z różnych powodów nie mogą w strajku uczestniczyć, np. maja dyżur w szpitalu i nie ma ich kto zastąpić, lub akurat pechowo mają poniedziałek wolny. Również czekamy na Wasze zdjęcia. Te Panie, które nie mogą wesprzeć, chociaż chcą, ale jakiś ch...., chomik, miałam na myśli chomika, minister, szef, teściowa, partner kretyn, nie pozwala, zróbcie sobie zdjęcie ukrywając twarz. Za wachlarzem, pod chustką, kominiarką, książką, lub czymkolwiek. Takie zdjęcia będą dla nas szczególnie cenne. Bo będą się za nimi kryły policjantki, żołnierki i pracownice wrogich polityków. Miłe będą zdjęcia rodzinne ( mamy, córki i teściowe) lub indywidualne. Można także zaprosić koleżankę innej narodowości. Każdy, kto z jakiś powodów nie może wziąć fizycznie udziału w protestach może się do nas przyłączyć. Panów także nie wygonimy. I jeszcze jedna ważna rzecz: Twarzy nie musi być widać, ale mile widziane będzie pokazanie władzy, co nam może zrobić środkowym palcem.Czas zawalczyć o europejskie prawa dla polskich kobiet.Nie będzie nas banda katoterrorystów nazywać morderczyniami dzieci.  Zapraszam. Swoje zdjęcia wkrótce wrzucę.

PS. Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1748388245416220/


Wszystkie fotografie przekażę we wtorek organizatorkom protestu.
Pozdrawiam!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ewangelia. ( Tekst z dnia 20 maja 2020 roku)

Po prostu padłam! Min. Dworczyk rozpowszechnia w telewizji plakat piętnujący Min. Szumowskiego za koronaprzekręty i rodzinne złodziejs...