sobota, 9 grudnia 2017

Krzyżacy (Tekst z dnia 22 czerwca 2016 roku)

Zwracam się dziś do ministra Macierewicza.... Chociaż gadanie do takiej mendy jest bez sensu?
Pamiętając historię Polski, pełną burz, klęsk i błędów, wspominając czasy Krzyżaków, przymierze szlachty ze Szwedami, naszą długą walkę o pozbycie się wojsk radzieckich z tereny Polski. Czy nie wydaje się panu kuriozalne, zapraszanie obcych żołnierzy, by rozgościli się łaskawie na terenie Polski? Czy nie mam pan poczucia, że zdradza pan w ten sposób Ojczyznę, pokazując jej słabość? Dlaczego Pan zakłada, że to Amerykanie będą tymi wybrańcami losu, którzy zostaną oddelegowani na teren Polski? Mam nadzieję, że zdaje sobie pan sprawę, że miejsce pobytu tych oddziałów, nie będzie podlegało polskiemu prawu, będzie jakby terenem obcego państwa? Czy jest pan pewien, że nie będzie dochodziło do nadużyć, rozbojów, gwałtów, skoro amerykańscy żołnierze dopuszczają się ich na terenie innych państw, gdzie prowadzą swoje działania? Czy pan wie, że w takich przypadkach nie będziemy mogli ich ścigać i karać? Dlaczego pan z góry zakłada, że Amerykanie zawsze są przyjaciółmi Polaków? Czy nie byłoby lepiej, by NATO nas dozbroiło i wyposażyło? I w końcu, co będzie, jeśli z powodów czysto technicznych, będą u nas stacjonowali nie Amerykanie, tylko Niemcy. Oczywiście nie chce tutaj w żadnym wypadku atakować Narodu niemieckiego w czasach współczesnych. Ale czy nie wydaje się panu, że byłby to swego rodzaju chichot historii, że my Polacy, którzy ponieśliśmy tak wielkie straty w II wojnie, dobrowolnie godzimy się na pobyt wojsk niemieckich na swym terytorium? Czy nie byłoby to zwycięstwo Hitlera zza grobu? Czy to by było w porządku wobec ofiar obozów, powstańców warszawskich, poległych żołnierzy na wszystkich frontach świata? Czy nie przyszło Panu do głowy, że może mamy dość własnych żołnierzy, wspaniałych, bohaterskich, walecznych. Przecież ten jeden oddział obcego wojska nie będzie miał zasadniczego wpływu na nasze bezpieczeństwo. Jest tylko swego rodzaju symbolem naszego podporządkowania?

Czy jest pan w stanie podać jeden przekonywający powód, dlaczego się musimy na to godzić?Czy to ma znaczenie, skąd jest okupant? Czy pobyt obcych wojsk nie jest swego rodzaju okupacją, nawet jeśli ktoś udaje naszego przyjaciela? 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ewangelia. ( Tekst z dnia 30 maja 2020 roku)

Po prostu padłam! Min. Dworczyk rozpowszechnia w telewizji plakat piętnujący Min. Szumowskiego za koronaprzekręty i rodzinne złodziejst...