wtorek, 12 grudnia 2017

Miejcie odwagę! (Tekst z dnia 10 maja 2017 roku! )

Prawdopodobnie, mój post zostanie bardzo szybko wyrzucony, skasowany lub zablokowany. Ale mimo to mam zamiar wrzucić go gdzie tylko się da, także na profilach członków PO. Bo skoro tak bardzo się deklarujecie, że chcecie z nami, społeczeństwem rozmawiać, to powinniście wysłuchać także mego głosu, który jest głosem tysięcy ludzi. Niestety, kiedy WAS, polityków opozycji obserwuje, mam wrażenie, że nic się nie zmieniło, od czasu, kiedy przegraliście wybory, że w ogóle nie potraficie wyciągać wniosków i że idziecie prostą drogą do popełniania tych samych, głupich błędów. 
Drodzy Państwo z Platformy Obywatelskiej!
To jest ostatnia szansa dla WAS i dla POLSKI. Chciałabym WAS prosić, byście tej szansy nie zmarnowali. My, Polacy, mamy już dość polityków tchórzy.
Proszę więc mieć odwagę w swoim programie uwzględnić nasze postulaty wprowadzające Polskę do grona nowoczesnych państw europejskich. Jest to dla nas bardzo żenujące, że nie macie odwagi powiedzieć wprost, co jest dla Polski dobre, a co złe. Nie bójcie się prostych i jasnych deklaracji na temat wieku emerytalnego i zasiłku 500+. Chyba, że tak, jak PIS uważacie, iż rozdawnictwo pieniędzy, w dodatku nie do końca sprawiedliwe, jest dobre.
Myślę, że po prostu nie znacie swych wyborców, nie znacie Polaków.
Nie jesteśmy głuptasami, którzy chcą tylko swoje państwo okradać. Tak, okradać,! Uważam, że normalny zdrowy człowiek, który nie robi wszystkiego, co w jego mocy, by zarobić na swą rodzinę, a lekką ręką przyjmuje pomoc państwa, okrada innych, którzy muszą zarobić na jego zasiłek. My Polacy tacy nie jesteśmy. Chcielibyśmy mieć dobrą pracę, w której moglibyśmy się realizować zawodowo i utrzymać rodzinę bez pomocy państwa. A z tej dobrej i dobrze opłacanej pracy wynika późniejsza dobra i godna emerytura! Skończmy te mrzonki o państwie socjalnym. Na to stać tylko najbogatsze kraje, które maja bardzo duże zasoby bogactw mineralnych, głównie ropy naftowej.
My mamy inne bogactwo. Mamy rzeszę wspaniałych, zdolnych ludzi, którzy chcą pracować dla dobra kraju i własnego dobrobytu.
Pomyślcie, jak nam dać narzędzia do ręki, którymi mogli byśmy realizować swoje ambicje zawodowe i kariery. Nie róbcie z nas od razu wyłącznie biorców i nieudaczników.
I rzecz najważniejsza! Potrzebujemy prostych deklaracji ideologicznych. Tak, dla związków partnerskich! Tak, dla in vitro! Tak, dla świadomego planowania rodziny, czyli swobodnego dostępu do środków antykoncepcyjnych. Tak, dla całkowitego rozdziału kościoła od państwa. Tak, dla zakazu przekazywania środków z budżetu na działalność kościołów! Tak, dla uchodźców, dla szacunku dla innych kultur i ich współistnienia w społeczeństwie.
Panie Schetyna! Niech Pan przestanie się bać. Przecież Pan wie, co jest dla Polski dobre! Niech nas Pan nie traktuje, jak matołów, którym trzeba słodzić, by poszli na wybory.
My mamy już dość tej wyborczej ściemy. Chcemy nowoczesnego, europejskiego państwa. A Pan, z całym szacunkiem, wychodzi i się ślizga między odpowiedziami na pytania zasadnicze. To nie jest dobra droga. Nie chcemy, by o problemach zasadniczych rozmawiał Pan dopiero po wygranych wyborach!
Krytyka Pisu to jedno. Każdy normalny człowiek wie, że PO to nie PIS, że to zupełnie inne standardy. Ale przez takie lawirowanie i omijanie tematów, zniechęca Pan wyborców! Ja mówię wprost i wiem, że to jest pogląd wielu Polaków. Jeśli przed wyborami nie dostanę jasnych odpowiedzi na te zasadnicze pytanie, to po prostu nie pójdę głosować. Bo nie mogę oddać swego głosu, nie mając pewności, że nie głosuje na PIS ubrany w maskę Schetyny!
Dość już tego! Sprawy gospodarcze są ważne, ale one się jakoś układają i wbrew pozorom, to nie politycy je kształtują. To my, zwykli obywatele, swa ciężką pracą i zaangażowaniem tworzymy w tym kraju dobrobyt. Ale mamy dość niesprawiedliwości społecznej, traktowania mniejszości wszelkiego typu, jako ludzi gorszych i pozbawionych praw obywatelskich. Mamy dość kościoła w swoim prywatnym życiu. To jest takie proste. To nic nie kosztuje! Wystarczy powiedzieć, że jest się za wolnością, równością i solidarnością wszystkich obywateli Polski, lecz także wszystkich ludzi na świecie.
Panie Schetyna. Polacy docenią odwagę! Musi Pan zaryzykować! Musi Pan wyraźnie pokazać, że nie jest Pan PISem. Pana rolą jest stworzenie w Polsce warunków do rozwoju. Resztę niech Pan pozostawi naszym sumieniom.
Francuzi wybrali w niedzielę Macrona na prezydenta. Myślę, że zdobył ich serca ideami równości i solidarności, a także akceptacji wszystkich różnic kulturowych. Niech Pan uczyni z naszego kraju taki sam wspaniały kraj. Kraj, gdzie przejawy nienawiści będziemy mogli oglądać tyko w formie muzealnych eksponatów. Kraj, w którym swoje miejsce znajdą wszyscy pozytywnie myślący ludzie.
Liczę na to, że zrozumiecie to wreszcie, że zdążycie to zrozumieć do wyborów! Chcę iść na wybory i zagłosować na WAS z czystym sumieniem! Chcę wiedzieć, że mnie nie zawiedziecie!
A mam podstawy wymagać od WAS odwagi, bo żyję wśród ludzi wielu kultur, także Muzułmanów, wśród gejów, wśród hipsterów, miłośników kultury gotyckiej i innych grup subkulturowych. Świat jest piękny, bo jest kolorowy. Nie zamykajmy drzwi, wpuśćmy świat do Polski! Tolerancja jest podstawą nowoczesności. A kwestie moralne pozostawcie naszym prywatnym sumieniom. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...