wtorek, 12 grudnia 2017

Miły piątkowy liścik z prośbą. (Tekst z dnia 9 czerwca 2017 roku. )

Mała rozgrzewka była wczoraj, dziś, trochę bardziej szczegółowe odnośniki do rzeczywistości. Chociaż nie wiem, od czego mam zacząć. Może od spraw najprostszych.
Wyświetliła mi się dziś do polubienia strona Fundacja Herosi, której twarzami, zachęcającymi do oddawania 1 % podatku, są sportowcy, a konkretnie nasi siatkarze. Wszystkie akcje charytatywne popieram. Nie tylko ze względu na możliwość przyniesienia ulgi cierpiącym i potrzebującym. Uważam, że pomaganie kształtuje nasz charakter i jest dobre nie tylko dla tych, którzy pomoc otrzymują, lecz także dla darczyńców.
Ośmielam się więc zwrócić do wszystkich polskich sportowców, nie licząc na jakąkolwiek odpowiedź, lecz wierząc, że mój list będzie jedynie potwierdzeniem ich wielkich serc...

Bardzo pięknie, że Wy, nasi sportowcy zajmujecie się pomaganiem. Wszystkich WAS bardzo kocham i mogłabym WAS grupowo adoptować i jeszcze kilku obcokrajowców przy okazji. Mam jednak jeden problem powiedzmy polityczny. Do wszystkich polskich sportowców, a w szczególności do tych, którzy odnoszą sukcesy, bardzo, bardzo przyznają się grupy narodowe, kibole i tak zwani prawdziwi Polacy. Ostatnio pojawiła się nawet informacja, że 10 miejsce w rankingu dla naszej drużyny piłki nożnej, to zasługa, tfu, dobrej zmiany. Wiem, sportowcy, by jakoś funkcjonować w kraju, muszą ukrywać swoje preferencje polityczne. Nie wymagam więc, by robili krzywdę swej karierze i manifestowali niechęć do tej władzy ( o ile takową odczuwają). Ale jest to plamą na całym sporcie, że jest on twarzą złych zmian w Polsce. Myślę, że skoro już chcecie promować wrażliwość społeczną, to byście mogli, jak inni sportowcy na świecie, opowiedzieć się wyraźnie przeciwko rasizmowi. Jesteście wzorem dla młodych ludzi, a na co dzień grywacie w jednej drużynie z ludźmi pochodzącymi z różnych kultur i religii. Mogli byście, trochę poza polityką, zrobić coś dobrego dla swego kraju, w którym każdy nie katolik, to wróg publiczny, a każdy człowiek o nieco ciemniejszej karnacji, to terrorysta. Nawet, jeśli jest to dwuletnie dziecko szukające pomocy uciekając przed wojną. Bardzo WAS o to proszę. Pomóżcie nam zmieniać Polskę na nowoczesny, piękny i kolorowy kraj. Głos każdego z WAS ma siłę stu takich anonimowych głosów, jak mój. Jesteśmy z WAS dumni, ale chcemy także być dumni z Polski. Pomóżmy Polakom pozbyć się tego nieuzasadnionego strachu przed nieznanym. Uczyńmy z Ojczyzny oazę tolerancji. Bardzo na WAS sportowców liczę. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...