poniedziałek, 11 grudnia 2017

Muppet show...( Tekst z dnia 12 stycznia 9 2017 roku)


Wczoraj spóźniłam się na transmisję z Sejmu. Obejrzałam ją z pewnym opóźnieniem i nie mogłam komentować, Nastrój Pana Nitrasa był bardzo kiepski. Miałam wrażenie, że bardzo go przygnębia TO, co dzieje się w Sejmie. Mówił wprost, o porażce, jaką ten protest odniósł i widać było, że czuje się wręcz winny wobec nas, Polaków. Napisałam kilka słów, które miałam umieścić dziś na blogu. Ale w pewnym momencie zostałam dość ostro zaatakowana przez jedną z działaczek KODu, i uznałam, że najpierw muszę na tamten atak odpowiedzieć.
Do Pana Nitrasa pisałam tak:
Drogi Panie Pośle, wprawdzie PIS zachował się, jak klasyczna świnia, ale póki jeszcze nie był w stanie WAS z Sejmu wyrzucić, proszę się nie czuć przegranym. Dla nas, Polaków, ten protest jest niezwykle ważny i dopóty, dopóki tam jesteście, my czujemy się wygrani. Po raz pierwszy, od roku stawiliście w naszym imieniu tak wyraźny i czynny opór. I gdybyśmy mogli, siedzielibyśmy na tej sali sejmowej z Wami. Nie możemy tam wejść, ale doceniamy, że narażacie się na niewygody i rozstanie z rodzinami w imię ratowania praworządności w naszej Ojczyźnie.

Dziś po powrocie do domu włączyłam telewizor i po prostu się popłakałam.
Nie wiem, dlaczego podjęliście decyzję, by zawiesić protest, a raczej zakończyć, bo nauczony tą sytuacją PIS, na pewno Wam drugi raz tego zrobić nie pozwoli. Ale żal jest mi jak diabli i jestem wściekła. Ale ja się na polityce aż tak nie znam i szanuję motywy podjęcia tej decyzji. Tylko tyle, że tak bardzo utożsamialiśmy się z Waszymi działaniami, że wszystkie te ataki i wulgarne wypowiedzi pod adresem opozycji odczuwamy na własnej skórze. PIS, plując WAM w twarz, pluje w twarz nam. Wszystko się we mnie gotuje, słuchając, jak Was straszą karami finansowymi i więzieniem, za to tylko, że uczciwie sprawowaliście swój mandat, robiąc to, czego wyborcy od Was oczekują. To nie jest atak na Was, posłów opozycji, to jest atak na każdego z nas obywateli. To nie Was nazywają kabaretem, Muppet show, nie z Was się śmieją, że Wam się protestować znudziło i przyznaliście rację Kuchcińskiemu. To wszystko jest skierowane w nas, Polaków. To nas się obraża...
Po 17 tej przeczytałam informację, że Pan Nitras będzie dziś normalnie prowadził transmisje z Sejmu, co mnie bardzo ucieszyło. Może Pan nam przybliży sytuację i opowie o możliwych scenariuszach. A może po prostu się wszyscy wzajemnie pomartwimy?
Telewizor wyłączyłam po 15 tej. Już nie mogłam tych gęb fałszywych i kłamliwych słuchać. Zazwyczaj oglądam program TAK JEST. Włączyłam, wyłączyłam zanim redaktor skończył skrót wiadomości. Pomyślałam sobie, że jeśli jeszcze raz dziś zobaczę triumfującą gębę Brudzińskiego, lub Błaszczaka, a co najgorsze Kamińskiego, to mój telewizor na pewno nauczy się latać.
Czekam na wieczorne Nitras Tv. Wielu z nas się już od tego codziennego serialu uzależniło.
Wiele obrzydliwych posunięć władzy musieliśmy już przeboleć. Poliżemy rany i po tym wszystkim też się pewnie pozbieramy.
A Posłom Opozycji mogę tylko podziękować za te dni pełne nadziei. Kiedyś zwyciężymy! Zapomnimy o tych czarnych chmurach, które dziś nad Polską wiszą.
Ale nie wybaczymy WAM nigdy, jeśli tych politycznych bandytów nie zobaczymy w więzieni i posła Kaczyńskiego uciekającego z sejmu tylnym wyjściem.
Nie jestem bardzo mściwa, a może jednak jestem. Ale ten triumfalny uśmiech bym pisowcom zmyła z twarzy z przyjemnością. Bo PIS dziś z nas obywateli drwi i szydzi. I nie ma w Polsce instytucji, która mogłaby zastopować łamanie prawa.
Protestujemy, wychodzimy na ulice i jesteśmy bezsilni. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...