poniedziałek, 11 grudnia 2017

My, ludzie pochodzący od małpy... (Tekst z dnia 22 lutego 2017 roku. )

My, ludzie pochodzący od małpy, w przeciwieństwie do rasy panów stworzonych przez boga, jesteśmy dumni z tego małpiego pochodzenia. Teraz już wiem, dlaczego jesteście takimi podłymi skurwysynami, bo was, w przeciwieństwie do nas, bóg stworzył na swoje podobieństwo. Do atmosfery faszyzmu powoli, jak mgła opadającej na Polskę, brakowało nam tylko rasy Panów. Niestety, tym razem nie są to wysocy blondyni z niebieskimi oczami, to raczej kurduple, ludzie niscy nie koniecznie wzrostem, lecz intelektem i sercem. Pani Mazurek, powiedziała dziś do Grzegorza Schetyny, że Jarosław Kaczyński go zaorał... no cóż rasa panów, sądząc po języku właśnie wygramoliła się z rynsztoka.
Poseł Kaczyński, bardzo długo budował napięcie, bardzo długą drogę sobie obrał, usianą różnego rodzaju epitetami skierowanymi do Narodu. I nagle wszystko jasne! Oni po prostu są panami!!!
Tylko co z tego wynika? I gdzie my w ogóle jesteśmy, w jakim świecie i w jakiej epoce? Do którego miejsca w historii usiłuje nas cofnąć Jarosław Kaczyński?
Zło, zło, zło, zniszczenie, szambo i burdel. To jest to mniej więcej, co funduje nam władza od dawna. A mimo to taki sobie zwykły poseł Kaczyński, jednym zdaniem potrafi nas wprowadzić w konsternację. A potem pan tego świata wstaje i wychodzi, bo nie musi maluczkich słuchać, bo jest panem.
Gdzie są Ci wszyscy krzykacze, którzy cały czas nas hamowali argumentami, że ta władza jest demokratycznie wybrana, więc ją można tylko demokratycznie pokonać. Czy mam WAM przypomnieć, w jaki sposób się walczy z rasą panów?
To głupie jest, bo wydawało mi się zawsze, że ludzie, na których mi nie zależy nie mogą mnie ani obrazić, ani zranić. Ale gdzieś tam we mnie, jak drzazga tkwi ten kawałek Polski, który krwawi i cierpi. Jest mi cholernie przykro, jest mi smutno i źle, bo zawsze, ta nasza Ojczyzna, chociaż biedna i słaba, chociaż często pokonana, zawsze jednak szła we właściwym kieruku. Zawsze była przykładem tolerancji i humanizmu i wzniosłych ideałów. A tu, prawie sto lat po najstraszniejszej wojnie, doczekaliśmy się w tym kraju rasy panów. To, co w innych krajach od dawna jest patologią, często karaną więzieniem, w Polsce powoli staje się prawem.
Jest bez sensu gadanie do tych nadludzi, jak do ludzi. Oni ani nie słuchają, ani nie rozumieją. Są ponad to! Od dawna podejrzewałam, że odbywa się jakiś bardzo specjalny i tajemny kasting na członka PISu, teraz już wiem, że trzeba czuć się panem, by się do tej partii zapisać. A Pan może wszystko, nikt mu nie zabroni. Co zresztą widać przy każdej okazji.
Właściwie zupełnie o czymś innym miał być ten list. Ale „posełpan” Kaczyński, zawsze potrafi zmienić temat dnia. Chciałam po raz kolejny opowiedzieć WAM o drzewach, o tym wycinaniu i niszczeniu płuc świata. Oglądałam dziś transmisję z wycinki drzew w Warszawie. I tak naprawdę odkryłam, że te dwa tematy bardzo do siebie pasują, bo w komentarzach wielu przedstawicieli rasy panów się odezwało. Właściwie ten list mógłby się składać z samych tych komentarzy. Tak dokładnie pokazują twarz polskiego społeczeństwa, że aż trudno to komentować. Oto kilka przykładów:

-Po tak zwanym smogu teraz drą papy, bo z ręki wymyka im się drugi temat. Są w Polsce organizacje, które rozkraczyły się i pozorują ochronę środowiska, a teraz ochronę przyrody. Nieźle się przy tym wypaśli. Mam nadzieję, że PiS się nie ugnie.

-I bardzo dobrze robią jesteśmy panami na własnej posesji jeszcze trochę to zabronią nam wyjść przed dom i chodzić po własnej działce bo trawę niszczymy

-Weź się rozpędź i pierdolnij głową w swoje kochane drzewo!!! Co za idioci!!! Wy nie umiecie korzystać z WOLNOŚCI wy chcecie aby na wszystko były pozwolenia!! Może wprowadźmy pozwolenie na pójście do toalety!!! Urzędnik lepiej będzie wiedział czy wam chce się sikać czy nie!!! WY CHYBA KOCHACIE BYĆ NIEWOLNIKAMI?!

-Wy się ludźmi zajmuje a nie drzewami złodzieje z PO sami chcieliście wszystkie lasy sprzedać tylko PIS wam plany pokrzyżował bo wygrał wybory bo byście lasy Niemcom sprzedali.

 -Mieszkam w bloku i przy oknie mam 4 duże modrzewie europejskie. W ciągu dnia i pochmurnym dniu w kuchni muszę świecić światło bo owe modrzewie przysłaniają całe światło. Z modrzewi sypią się także kolki co ich pełno.

 -ten poseł ma decydować co ja mam na swojej działce wyciąć a czego nie?, o nie!!!, dość dyktatury narzucania co mogę u siebie na działce a czego nie moge.

Drodzy Moi, to są wszystko cytaty. Czy widzicie ilu jest wśród nas tych PANÓW, dla których wolność osobista oznacza prawo do niszczenia?
Nie złe z was pizdy, wy ludzie lepszego sortu.PIS oczywiście się nie ugnie, a nasze dzieci, nasze wnuki, będą coraz częściej umierać na raka. Drzew coraz mniej, a więc coraz mniej tlenu, a ochrona węgla powoduje smog coraz gęstszy. Tu nie chodzi o PIS, ale o ludzkie zdrowie. Mówicie, że jesteście za ochroną życia. A to jest dowód na to, jakimi jesteście hipokrytami.
Panu, który ma za oknem piękny widok na modrzewie, a wolałby oglądać blokowisko, naprawdę serdecznie współczuję.
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście”, napisał kiedyś Jonasz Kofta. Ale ta rasa panów, najwyraźniej nie lubi poezji, nie słucha muzyki i nie czyta książek.I dlatego są tacy bezduszni. Jeśli by istniał bóg i oddał człowiekowi ziemię we władanie, zapewne by liczył, że ten człowiek ją uszanuje, że o niż zadba, że się nią zaopiekuje i będzie ją chronił. Ale bóg nie istnieje, a człowiek mylnie rozumie swoje panowanie na ziemi. Jeśli się jest prawdziwym panem, nie udowadnia się tego niszcząc, lecz dbając o wszystko, co wokół nas istnieje.
Bóg nie istnieje, lecz przyroda, systematycznie eksploatowana i niszczona, potrafi ludziom sama wystawić rachunek, potrafi wyegzekwować sprawiedliwość. Prędzej czy później zrozumiecie, że zabijając drzewo, zabijacie siebie. Lecz ta refleksja przyjdzie za późno.
PS. My, ludzie pochodzący od małpy, jesteśmy z tego dumni. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Liżąc rany po bitwie. ( Tekst z dnia 30 czerwca 2020 roku.)

Pewnie się zastanawiacie, czy jestem zadowolona z wyniku wyborów, czy raczej zawiedziona... Odpowiedź nie jest przecież aż tak trudna. Je...