wtorek, 12 grudnia 2017

My, ubeckie dzieci... (Tekst z dnia 19 maja 2017 roku.)

Nie zgodzimy się, by po ulicach polskich miast chodziły osoby, które zabijają niewinnych ludzi siekierami i maczetami...to cytat z posła Pięty!
I oczywiście możemy nadal dyskutować, o tym, czy przyjmować uchodźców, czy nie i w jakich ilościach. Ale skoro polityk parlamentarny rządzącego obozu mówi takie zdanie patrząc prosto do kamery, to ja mam tylko jedno pytanie: Kim my jesteśmy?
Jakim prawem, ten człowiek, nie został w ciągu 24 godzin wezwany do złożenia mandatu posła? I to jest pytanie, nie tylko do jego przełożonych z partii, do opozycji, która ma już bardzo odporne uszy na wszystko, ale do nas wszystkich. Co zrobiliśmy z tym krajem, że tak wulgarna nienawiść może być bezkarnie manifestowana?
Dziwimy się, że sąd z litością podchodzi do wszystkich oskarżonych o uliczną mowę nienawiści, że członkowie ONR mogą publicznie nawoływać do przemocy. Ale przykład idzie z góry! Dlaczego mają sobie nie pofolgować, skoro ich reprezentant w krawaciku, na korytarzu sejmowym robi dokładnie to samo? Nie boicie się Polacy, że te nawoływania, ktoś w końcu potraktuje poważnie, że zaczną się samosądy, wieszanie ludzi na drzewach i że każdy z nas może paść ofiarą czyjegoś złego nastroju? Bo będziemy zbyt opaleni, bo się nasze nazwisko wyda komuś mało tradycyjne... Dziś, wyzywają nas w internecie od Esbeków, a jutro, skoro władza pozwala, zaszlachtują nas w ciemnym rogu w ramach oczyszczania kraju z potomków zdrajców. No właśnie, jeśli już wspomniałam o potomkach. Niezależna.pl donosi:Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata. Skandaliczne zachowanie „dzieci ubeków”??????
Drodzy manifestujący przed Wawelem: Nie wiem ilu WAS tam protestowało. Ale czy taki artykuł WAS nie obraża? Przecież wiecie, kto protestował i łatwo zrobić taką listę uczestników protestu. Dlaczego nie składacie pozwów przeciwko temu portalowi? Niech by WAM, każdemu z osobna udowodniła to wasze pochodzenie. Jest przecież fundacja Romana Giertycha, która ma udzielać pomocy prawnej obrońcom demokracji. Może niech raz ktoś odpowie za swoje słowa, dziennikarz, portal, gazeta...
A wracając do uchodźców, którzy są kością przetargową w polskiej polityce. Nie sposób pominąć ostatnią wypowiedź Andrzeja Dudy, Która niestety poszła w świat i wzbudziła konsternację. Widać było także zakłopotanie stojącego na sąsiedniej mównicy prezydenta Niemiec. Nie wiem, co miał na myśli nasz miłościwie podpisujący, mówiąc, że będziemy przyjmować tych uchodźców, którzy będą chcieli do nas przyjechać?
Po pierwsze, ucieczka przed wojną to nie wycieczka krajoznawcza, gdzie się wybiera kurort i atrakcje turystyczne. Ludzie uciekają do najbliższego kraju do którego uda im się dotrzeć, lub dopłynąć. Dlatego mamy tak wielu tych biednych ludzi w krajach Europy Południowej. Ci ludzie nie jeżdżą palcem po mapie, nie wybierają sobie dowolnego, bogatego kraju, nie wsiadają do Jambojeta i nie lądują w środku ulubionego państwa. Nie biorą taksówki z lotniska i nie każą się zawieść do najbliższego obozu dla uchodźców, by tam prosić o azyl i zasiłek. Ci ludzie ryzykują życie i często giną z pragnienia, głodu i wyczerpania, a także giną w morskich falach nie docierając do brzegu. I na pewno nie robią tego na złość jakiejś Szydło, czy jakiemuś Dudzie. Nie wiem, co pan tfu prezydent Duda miał na myśli. Czy podejrzewa, że my tych ludzi porywamy w tej Syrii i na siłę ich chcemy ulokować w Polsce?
Oczywiście, problem uchodźców w Europie jest ogromny i nikt się z niego nie cieszy, nikomu nie jest w smak. Bo czy może być komuś w smak wojna? Ale taka jest rzeczywistość i my ludzie ( a podobno człowiek to brzmi dumnie), my ludzie powinniśmy stawić mu czoła.
Można wybrać tylko kobiety i dzieci, sprawdzone, zaakceptowane przez służby. Można tylko tym wybrańcom pomóc. Chociaż osobiście sprzeciwiam się wszelkiej dyskryminacji. Dla mnie każdy nawet młody Muzułmanin z wypasiona komórką to też człowiek. Mężczyzna też ma prawo żyć! Nawet ten bogaty. Bo bomby nie wybierają, giną od nich także bogaci. A już chyba najbardziej obrzydliwe jest sugerowanie, że przyjmiemy tylko Chrześcijan. A inni niech giną. Nic nas to nie obchodzi.
Kiedy się taką genialną wypowiedź Andrzeja Dudy słyszy, żałuje się, że zima w Zakopanem nie trwa całe 12 miesięcy. Bo pan tfu prezydent, znacznie lepiej wygląda na nartach, niż na wystąpieniach publicznych. I przynajmniej umie na tych nartach jeździć, a mądrze mówić nie potrafi.
Wstyd, oburzenie w Europie, to tylko nam potrafi przynosić, A mam wrażenie, że chciał się przypodobać Europie, pokazać wyciągniętą rękę. Tak samo, jak Waszczykowski ostatnio wchodzi w dupę Niemcom, aż miło, nazywając ich liderem Europy, i mówi o jakimś humanitarnym korytarzu dla uchodźców tworzonym w Polsce??? To wszystko objawy strachu: a co to będzie, kiedy nas zmuszą do przyjęcie Syryjczyków?Nasi wyborcy nas zlinczują! Ciekawe, co na takie zachowanie powiedzieliby czytelnicy tych wspaniałych prawicowych szmatławców? Nie, tam takich informacji nie znajdziesz. Tam jest inny świat, a informacje tylko dla wybrańców.
Sporo się działo przez ostatnie kilka dni, a ja nie miałam ochoty o tym pisać. Czasami po prostu komentarz jest zbędny. Tylko szczęka opada, kiedy się widzi dorosłego faceta, doktora, czy profesora, czy jakiegoś jeszcze innego mniej lub bardziej habilitowanego idiotę, który swoją półgodzinną przemowę nazywa przejęzyczeniem!!! Język by ci się gnido ukręcił, gdybyś się tak długo przejęzyczał! A potem jak gdyby nigdy nic mówi przepraszam i myśli, że to wystarczy? Jeśli się mówi ( przez pół godziny) zupełnie coś innego, niż to co się myśli, to tylko pozostaje zapytać o recepturę na ten specyfik, który tak szerokie przejęzyczenie spowodował.
Taką mamy dziś właśnie Polskę zagubioną. Taka mamy Ojczyznę dziwną, jakby nie naszą i obcą. Taką mamy wiarę, takie człowieczeństwo i takiego boga. Wszystko jest postawione na głowie. Niczego nie możemy być pewni. Czasami lepiej po prostu iść do ogrodu i zająć się pobieraniem wiosennego słońca, bo rzeczywistość za płotem jest zbyt obrzydliwa. Ale jak długo można nasycać się wiosną? I przychodzi moment, że zakładamy gumowce i wracamy do szamba. By paru nadgorliwym komentatorom uświadomić, że lepiej być ubekiem ( z nazwy), niż PISowskim tumanem.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...