czwartek, 7 grudnia 2017

Myślę, więc jestem... Polakiem

Witam wszystkich członków grupy: Myślę, więc jestem... Polakiem *, która powstała w proteście przeciwko nieuczciwym metodom walki politycznej. Każdy, kto obserwował dwie ostatnie kampanie wyborcze, zauważył, że bardzo często do walki wyborczej wykorzystywano manipulacje, kłamstwa i wulgarne ataki na przeciwników. W obliczu tego wszystkiego, co obserwowaliśmy szczególnie w Internecie, dla mnie osobiście, te wybory są sfałszowane, bo ludzie głosowali na przysłowiowego kota w złotym worku. Oczywiście, zwycięzcom gratuluję mistrzostwa świata w mamieniu ludzi, laniu wody, fałszowaniu dokumentów i przekręcaniu faktów. Ale nie zgadzam się, by Polską rządzili oszuści. Wszyscy widzimy, że po wyborach nadal jesteśmy okłamywani i arogancja władzy sięga zenitu. Musimy się bronić przed praniem mózgu, które nowa władza chce nam zrobić. Mają do tego wiele narzędzi, wszelkie instytucje kształtowania opinii mają w swoich rękach. Nadszedł czas, że nie będzie można wierzyć nikomu, dziennikarzowi jedynej słusznej telewizji, prokuratorowi podległemu ministrowi, nauczycielowi w zreformowanej szkole, lekarzowi, który leczenie zaczyna od modlitwy za zdrowie pacjenta. Dopóki mamy Internet, możemy stworzyć sieć wymiany informacji tak, by nie dać całkowicie ogłupić rodaków. Zróbmy, co w naszej mocy, by uratować Polskę przed kłamcami. 
Blog, mam nadzieję, pozwoli mi dotrzeć do szerszej liczby osób, by bycie Polakiem oznaczało myślenie. Czasem niestety wydaje mi się, że tytuł mojej grupy powinien brzmieć „Myślę, pomimo, że jestem Polakiem”. W kolejności chronologicznej wrzucę tu wszystkie moje dotychczasowe teksty, dotyczące polityki. Polecam je wszystkim nowym członkom grupy, którzy nie śledzili nas od początku. Zapraszam również osoby, które mają coś do powiedzenia i chcą się szerzej wypowiedzieć, do współredagowania tego bloga.
Rozlewajmy pozytywne myślenie o Polsce tak szeroko, jak tylko się da, zarażajmy innych radosnym patriotyzmem pozbawionym nacjonalizmu i nienawiści, propagujmy tolerancję i europejskość. Czeka nas trudna robota i mozolna walka. Ale zróbmy to dla Polski.
*) Listy Goplany początkowo powstawały na Facebook-u w grupie Myślę, więc jestem... Polakiem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...