poniedziałek, 11 grudnia 2017

Pochód białych róż. (Tekst z dnia 9 kwietnia 2016 roku. )

Drodzy Państwo. Jest niedziela. Zwykle postów nie piszę tego dnia, a raczej odpoczywam. Ale dziś jest niedziela wyjątkowa.
Będzie dziś krótko i bez poezji, bo sprawa jest prosta i jasna.
Mam jutro WIELKIE, NARODOWE SPOTKANIE W WARSZAWIE.
Bardzo mnie cieszą wszystkie informacje z różnych stron Polski o przygotowaniach do wizyty w stolicy. Słysze o autokarach, prywatnych samochodach i biletach na pociągi. Wielki szacunek dla wszystkich tych, którzy bez zastanowienia, nie zważając na trudności, podjęli decyzję o udziale w poniedziałkowym proteście. Wielki szacunek dla wszystkich KODerów, którzy nie bacząc, że po sztandarem innego organizatora, zdecydowali się zaprotestować przeciwko władzy. Udowadniacie, że cel dla WAS jest jasny i że nie istotne jest dla WAS z kim będziecie szli pod rękę podążając Polsce na pomoc. Wielki szacunek dla organizatorów, dla OBYWATELI RP.
Ze względu na specyficzny rodzaj jutrzejszej manifestacji, po raz pierwszy nie będę WAS zachęcała, byście byli radykalni, głośni i dali popalić Kaczolandii.
Jutro możecie milczeć. Czasami milczenie ma także swoją siłę. Ważne, by to było milczenie wielu tysięcy Polaków. I niech białych róż zabraknie w kwiaciarniach.
Ale z największym apelem zwracam się do tych, którzy jeszcze się wahają, którzy się zastanawiają, czy warto się przyłączyć do protestu.
Polki i Polacy!
Przyszłość naszej Ojczyzny nie zależy tylko od dobrego lub złego rządu. Demokracja jest po to, byśmy mogli swoje zadowolenie lub niezadowolenie okazać w każdej chwili. Siedząc bezczynnie w domu stajemy się mimowolnie współwinni rujnowaniu Polski!
Wydaje się WAM, ze to PIS wprowadza złe prawo, że to PIS łamie Konstytucję, że to PIS nas prowadzi do katastrofy gospodarczej. Tak, ale to jest tylko pół prawdy.
Robią z nami co chce, bo im na to pozwalamy!
Więc kupcie jutro białą różę, to nie jest duży wydatek i niech to będzie WASZ głos sprzeciwu! Manifestujcie z nami!
Niech się ten smutny dzień 10 kwietnia, tak bezczelnie wykorzystywany przez PIS do umacniania swej politycznej pozycji, obróci się w końcu przeciwko tej partii, niech ta rocznica obnaży ich prawdziwe oblicze! Jestem z WAMI!

PS. Chciałabym Państwu przypomnieć ogromną prośbę o bezwzględne trzymanie się zaleceń organizatorów.
Ich apel jest następujący:
"Proszę, unikajmy dezinformacji: W przypadku prób usuwania ze strony policji -- siadamy! Bezwzględnie! Z wielu powodów. Jeśli jest taka możliwość -- siedząc, chwytamy się pod ręce. Żadnego oporu na stojąco. Mówię oczywiście o tym, co dzieje się na demonstracjach, które organizujemy sami. W przypadku przesłuchania w charakterze świadka nie można odmówić zeznań w całości, można natomiast -- i powinno się -- odmawiać udzielenia odpowiedzi na każde z kolejnych pytań. Wyjaśniać niczego nie trzeba, wystarczy odmówić, ale odpowiedni przepis kpk wyjaśnia, że odmowa jest prawem uniknięcia odpowiedzi w przypadku, gdyby ta odpowiedź narażała na konsekwencje zeznającego lub bliską mu osobę. PRZEDE WSZYSTKIM: UNIKAJMY WOJENNEJ ATMOSFERY! Nikt nikogo nie zamierza atakować w żaden sposób. Ani policja nas, ani tym bardziej -- my policji."


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...