piątek, 8 grudnia 2017

Prezydent w obozie zagłady. (Tekst z dnia 28 stycznia 2016 roku)

Pan Prezydent odwiedził obóz koncentracyjny w Auschwitz i wygłosił emocjonalne przemówienie. To on naprawdę potrafi. Czasami wydaje się, że nie jest tym, kim jest. Ja tych jego słów słuchałam i przypomniałam sobie wszystko, co Pani Szydło mówiła w Parlamencie Europejskim i podczas całej dyskusji wokół zainteresowania Europy sprawami Polski. Jest wielki krzyk, że obce państwa ingerują w wewnętrzne sprawy Polski, że wtrącają się do rządzenia,  faszyzującej Polski ( jak dla mnie). Jest wielkie oburzenie, że się wytyka Polsce łamanie prawa unijnego. Jest także wyraźne poparcie dla poczynań polskiego rządu, udzielane przez polityków nacjonalistycznych. I w tej sytuacji wychodzi Prezydent i mówi, cytuję: "Auschwitz to nie tylko upamiętnienie, to ostrzeżenie dla świata - przed tym, co może się stać, jeśli zagubi się władza, jeśli życie społeczne, publiczne, polityczne zdominuje nienawiść". - Co może się stać, jeżeli prawo międzynarodowe jest łamane, a społeczność międzynarodowa w porę nie reaguje”
I ja się w tym momencie pytam, czy Pan Prezydent nie zauważył, że mówi o współczesnej Polsce, w której władza szerzy nienawiść i dzieli ludzi na różne sorty? Czy w czasach hitleryzmu trzeba było reagować na łamanie praw międzynarodowych, a teraz, kiedy PIS te prawa łamie, jest wszystko w porządku?
Panie Prezydencie, jak można być takim hipokrytą i fałszywą mendą? ????????????????????????????????????????????????????????????????????
Nic więcej nie napiszę.....
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...