niedziela, 10 grudnia 2017

Świat kobiety. (Tekst z dnia 13 września 2016 roku. )

Brawo dziewczyny z Nowoczesnej. Pokazałyście klasę. Wprawiłyście w konsternację nie tylko Piotrowicza, ale wszystkie te mendy, którym się zdawało, że przedstawią sytuacje tylko we własnym świetle.
Dużo się już od dawna mówi po cichu, że nadchodzi era kobiet. I to jest racja. Pan Ryszard Petru ma naprawdę szczęście, że ma te wojowniczki w swojej partii. Bo on sam, pomimo całego szacunku dla jego merytorycznej wiedzy, nie jest drapieżnikiem, a to podstawa bytu w polityce. Czasami naprawdę odczuwałam złość, widząc, jak Pana Petru, rozrywają na strzępy starzy wyjadacze. Takie hieny, jak Brudziński, czy Kukiz, potrafią zakrzyczeć każdego człowieka, choćby miał najprawdziwszą prawdę do powiedzenia. Ale ma Pan Petru w swych szeregach prawdziwe wojowniczki. I jak to kobiety, nie mają one żadnego problemu w wypowiadaniu tego, co myślą. Dla mnie, każda z nich mogłaby zostać prezydentem. Rzeczowe, kompetentne, pełne zaangażowania, jasno określające swe poglądy. A do tego wszystkiego, jak je ktoś drzwiami nie wpuści, to wejdą oknem. I nie szukają kompromisu. Wiedzą, że w kwestiach prawnych nie ma na to miejsca.
Brawo dziewczyny. Pokazałyście reszcie opozycji, ale także nam, Koderom, że albo się idzie na całość, albo lepiej dać sobie spokój.
Wreszcie przyszły nasze czasy, wreszcie naturalne cechy kobiet są w cenie i mogą odnosić sukcesy. To jest upór, bezkompromisowość, odwaga w obronie swych racji, nieustępliwość, ostry język.
Brawo My! Brawo prawdziwe kobiety! Nie wygrają z nami kobiety udające facetów, ale tak naprawdę całkowicie im podporządkowane, jak pani Sz. Dziś w rękach nas, kobiet, jest prawdziwa siła. Bo w gadaniu, każdy facet z nami przegra. Każdego jesteśmy w stanie polską mową wyprowadzić na manowce. Tym bardziej, że pisowskie gnomy nie są przygotowane na atak tego rodzaju. Kaczyński wysunął na premiera kobietę, myśląc, że to poprawi jego wizerunek. Ale prawdziwa kobieta, ze swą przekorną naturą, nie dałaby się omotać tej bandzie oszołomów.
Zachęcam i zapraszam, wszystkie kobiety, które nie tylko mają więcej charyzmy od mężczyzn, ale więcej wyobraźni, która daje im obraz życia ich dzieci pod rządami tej władzy, by czynnie się włączyły w obronę swego gniazda. Dziewczyny, macie dość siły, macie determinacje i macie dzieci, o które trzeba walczyć. Teraz jest nasz czas. Zdobądźmy szacunek kolegów naszą stanowczą postawą. Mamy okazje pokazać, że nie jesteśmy głupimi Dziuniami zdolnymi tylko do gotowania, sprzątania, Robienia mężowi kanapek do pracy i układania włosów przed lustrem.
To jest nasz czas. To może być nasze zwycięstwo. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...