wtorek, 12 grudnia 2017

Uwaga, wracam! (Tekst z dnia 8 czerwca 2017 roku. )

Właściwie, to nie wiem, od czego zacząć. Nie, nie jestem ani chora, ani zbyt zajęta. Wiem, że milczałam prawie tydzień. Ale to nie moja wina. Próbowałam coś tam komentować pod Waszymi postami. Ale właściwie sporadycznie, więcej czytałam.
Jest wśród Was zapewne wielu, mądrych ludzi, biegłych w informatyce znacznie bardziej niż ja. I może mi ktoś powie, co ja robię źle, że mój system operacyjny w komputerze nie wytrzymuje ze mną dłużej, niż pół roku. Mój technik komputerowy rozkłada ręce. Po prostu, system się psuje i już. Ostatnie trzy miesiące, po każdej próbie zresetowania komputera, lub, o zgrozo, przerwą w dostawie prądu, system operacyjny się zawieszał i nie chciał wystartować. Po sto dwudziestej piątej próbie, odpalał, jak gdyby nigdy nic. Ale w ostatnią niedziele mi podziękował. Nie zdążyłam nawet zapisać dwóch szkiców tekstów. A potem komputer spędził 2 dni u technika, bo przecież za coś musi wziąć te swoje 100 euro, a po powrocie do domu, poświęciłam dzień na odzyskanie ustawień, programów i haseł. Tym oto sposobem, umknęły mi te cztery dni tego tygodnia.
Ale może to lepiej, bo nam ludziom też czasem należy się reset, tylko sobie na niego nie pozwalamy. Przyszło mi więc zacząć odrabiać zaległości. Póki co przywitam się z Wami kilkoma ogólnymi refleksjami. 
Tematy są ciągle te same: Katastrofa smoleńska, rozdzieranie trumien, uchodźcy, którzy chcą nam zaszczepić islam i olimpiada kłamstw.
Jest kilka takich grup na FB, których administratorzy mają ogromną cierpliwość do dyskutantów. Ja to rozumiem, bo tworząc swoją grupę zakładałam, że nie będę z niej wyrzucać ludzi. Szanuje każdego, kto ma jakieś poglądy, kto ma jakieś argumenty i potrafi dyskutować. Lubię dyskutować z ludźmi z zupełnie innego końca rzeczywistości. To od nich się najwięcej uczymy i chcąc, czy nie zarażamy ich także własnym sposobem rozumowania. Ale mam tu na myśli przede wszystkim ludzi, mimo wszystko, myślących. Niestety, wyrzuciłam kilka osób z grupy, bo robiły w niej taki chlew, że nie można go było opanować. I naprawdę współczuję administratorom, że takie osoby znoszą i zatwierdzają ich posty. Nie, nie zamierzam nikogo pouczać, to tylko taka refleksja.
Próbowałam nawiązać dyskusje z tymi aktywistami, operującymi wyłącznie paszkwilami wyciągniętymi z prawicowych portali, opatrzonymi wulgarnymi komentarzami. Ale po pewnym czasie zauważyłam, że ci ludzie w ogóle nie mają poglądów. Oni nawet nie czytają do końca komentarzy. Po co się więc wysilać? By po raz kolejny się dowiedzieć, że my zdrajcy i lewacy...i że z takim nazwiskiem, to nic dziwnego albo, że wara od ich Polski? Niektóre twarze kojarzę jeszcze z kampanii wyborczych. I czasami się zastanawiam, że skoro jest taki pomysł, by karać za mowę nienawiści, to kilkoro trolli też bym chętnie posadziła w więzieniu.
Niestety, jeśli się Państwu zdaje, że te wypociny, to wyłącznie płatne komentarze, to proszę się nie łudzić!
Wystarczyło obejrzeć obrady młodocianego sejmu. Tam było widać kwiat naszej młodzieży: Niedouczone, nasiąknięte ukierunkowaną przez dorosłych nienawiścią, pokolenie narodowo katolickie. Równie dobrze mogliby wygłaszać swe mowy po chińsku, bo ani nie rozumieją o czym mówią, ani nie mają wystarczająco rozwiniętej wyobraźni, by zobaczyć skutki, jakie mogą przynieść wygłaszane przez nich postulaty. Z tymi internetowymi aktywistami jest podobnie. Nie potrafią wyobrazić sobie, jak można być jednocześnie Europejczykiem i Polakiem. Być może, są tacy, którzy tego pogodzić nie mogą, ja mogę, a mam jeszcze trzecie obywatelstwo: Czuje się także Ziemianinem i ten ciężar bez trudu dźwigam, nie uważając za sprzeczny z patriotyzmem.
Inni działacze są zbulwersowani ostatnią wizytą Adama Michnika w TVN 24 ( to są najczęściej ci, którzy tych niemieckich mediów nie oglądają). Ale nie bulwersuje ich to, co Pan Michnik mówi, nie sądzę zresztą, by to zrozumieli. Przeszkadza im, że się jąka, że, jak to mówią, się pluje i beka. Jak to możliwe, że ktoś taki jest lewackim przywódcą? I tu następuje głośny rechot...ha, ha, ha
Wyraźnie widać, że młody człowiek nie wie, kim jest Adam Michnik. Wie tylko tyle ile mu jego idole przekazali. Ma go za jakiegoś zdradzieckiego Żyda, który rządzi w najbardziej wrogiej gazecie.
Człowieku, Michnik jest bohaterem i odważnym facetem, który nie wstydzi się, że się jąka, beka i się pluje. Jego ułomność wzięła się z czasów, gdy milicja biła go do nieprzytomności, za walkę o wolność Polski. A ty masz może świetną dykcję, ale co ty zrobiłeś dla Ojczyzny?
Łatwo jest siedzieć za komputerem i opluwać innych.
Gdybyście tak namiętnie nie dziabali, tylko przez godzinę w ciągu dnia dopuścili do głosu mózg, posłuchali muzyki, obejrzeli jakiś mądry film, to może zobaczylibyście ten piękny kolorowy świat, takim jaki jest naprawdę. Zauważylibyście, że to wy jesteście ślepcami.
No i na takie słowa, o pięknym i kolorowym świecie musieli odezwać się Ci najbardziej zagorzali prawdziwi Polacy. Bo na słowo piękny, a tym bardziej kolorowy, mają bardzo konkretne skojarzenia.
Albo tej babie chodzi o gejów, albo o islam...
No cóż, każdy się czegoś w życiu boi. My wychowujemy pokolenie prawdziwych tchórzy. Ale nie ma się co dziwić, dziki i nieuzasadniony strach, zawsze idzie w parze z ciemnotą.
Kolejna ogólna refleksja, także oparta na głupich komentarzach, dotyczy zachwytów młodych ludzi nad świetnie rozwijającą się gospodarką Polski pod rządami dobrej zmiany. Jest to oczywiście dość złudny obraz, patrząc na to, ile przez ostatnie półtora roku, Polacy pożyczyli pieniędzy, zupełnie nie pytani o zdanie. Budżet domowy tym się różni od państwowego, że jeśli w budżecie domowym ty weźmiesz kredyt, to ty będziesz musiał go oddać, a w budżecie państwa kredyt bierze pani premier, a spłacać będziesz znowu ty! Dziwi mnie ta nagła poprawa gospodarczą Polski. Coś mi to przypomina. Grecja, przez wiele lat, fałszując dane, uważana była za najszybciej rozwijającą się gospodarkę Europy. Nawet międzynarodowe rankingi nie zauważyły ściema. Tymczasem Grecja z jednej strony bardzo rozwijała socjal, z drugiej się zadłużała. A potem....Bum! Co zrobicie Polacy? Czy Merkel będzie musiała wasze długi spłacać, jak długi Grecji? Nie będzie wam wstyd wziąć pieniądze od Niemca?
Mówiąc obrazowo, gospodarka Polski przypomina faceta, który skoczył z wysokiego wieżowca. Kiedy go zapytasz, jak się czuje, odpowiada: Póki co nie najgorzej, czuje że latam..., a potem jebs!
Nie, nie życzę tego Polsce. Mam nadzieje, że się zdążycie opamiętać w porę.
I na dzień dzisiejszy jeszcze jedna refleksja, która jest także odpowiedzią na artykuł donoszący dumnie, że Jarosław Kaczyński, w obronie Mariusza Kamińskiego tak zmiażdżył opozycję w Sejmie, że Platformę Obywatelska musiało zamurować. Oczywiście prezes porównał przewinienia Błaszczaka do katastrofy smoleńskiej, a co? Gadka dobra na każdą okazję!

No i co moi drodzy miłośnicy pana prezesa?

Platformę nie zamurowało. Jeśli już chodzi o odpowiedzialność za katastrofę smoleńska, to znam jednego, który powinien sobie strzelić w łeb... Po tym, jak zmusił własnego brata do popełnienia spektakularnego samobójstwa, pociągając za sobą prawie 100 innych, niewinnych osób. A wszystko dla dobra partii. Tylko Kaczyński zyskał na śmierci brata! kto by chciał zabić prezydenta, który miał 2 !!!!!% poparcia i żadnych szans na reelekcję?
Drodzy Państwo! To taki mały liścik na dzisiaj, By WAM zasygnalizować, że żyję. Od jutra zacznę pracować już na normalnych obrotach. A jest o czym pisać.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Za darmo... ( Tekst z dnia 2 czerwca 2020 roku)

Trwa właśnie komisja sejmowa obradująca nad wnioskiem o dymisję ministra Szumowskiego. Człowiek normalnie chciałby posłuchać, jakie kto m...