sobota, 9 grudnia 2017

Zaskoczenie! (Tekst z dnia 20 maja 2016 roku. )

Jeśli kiedyś wydawało się Wam, że szydło wyszło z worka, to się myliliście. Ten fakt nastąpił dziś. Nigdy jeszcze PIS tak odważnie nie pokazał swojej twarzy i pani Szydło nie okazała tak wyraźnie swej pogardy Unii Europejskiej. Wczoraj jeszcze, politycy mówili, że nie ma żadnego ultimatum, a dziś premier Szydło oświadczyła, że Polska żadnemu ultimatum nie ulegnie.
Tylko kto, według pani, kto to jest tą Polską. Czy to rząd, PIS, czy ta garstka waszych wyborców? Polska to my wszyscy i niestety się z Panią nie zgadzamy. Taką mamy dziwną sytuację w tej chwili, że tak zwana mniejszość, jest dużo większa, niż ten suweren, na którego się powołujecie. Przez swą głupotę i nieodpowiedzialność, rozpoczęła Pani dziś wojnę, wojnę nie z wrogiem, ale z przyjacielem. Udowodniła Pani całemu światu, że jesteśmy niegodni zaufania, nie stali w uczuciach, fałszywi i interesowni. Nie jesteśmy w stanie dostrzec nic więcej, poza własnymi interesami i to błędnie pojętymi. Padło dziś z Pani ust tak wiele oskarżeń i w stosunku do tak wielu podmiotów, ale niektóre z nich są wręcz komplementami. Bo to opozycja dziś musi, co jest przykre, troszczyć się, strzec i bronić interesów Polski.
Polski rząd nigdy nie będzie ulegał ultimatum??! Zobaczymy! Zarzuca Pani, co jest absurdem, że Komisja Europejska ulega naciskom polskiej opozycji. To znaczy, że bardzo doceniacie siłę swych przeciwników, skoro uważacie, że mogą wpływać na decyzje unijnych organów. Koniec dyplomacji!
Ty głupia, posłuszna krowo! Nigdy już nie nazwę cię panią premier, nawet przez małe „p”!Czy ty jesteś uprawniona, do mówienia o suwerenności ! Czy ty jesteś suwerenna, czy twoje poglądy są suwerenne? Suwerenność Narodu, to nie to samo, co suwerenność Kaczyńskiego! Ośmieszasz się, przypominając posłom o przysiędze składanej na Konstytucje, którą złamaliście wiele razy. Ty nawet nie masz prawa pomyśleć o suwerenności, bo by cie prezes szybko wymienił, na innego wierniejszego błazna. Wymieniłby cię, jak zepsuty guzik w kamizelce i tyle też żałował.
Czy nie sądzisz, że nie robi już na nikim wrażenia fakt, że całą swoją politykę opieracie na zgranych już taśmach nagrywanych przez kelnerów? Nie mówiono, na tych nagraniach o konstytucji, bo nikt jej wtedy nie łamał. Nie mówiono o przestrzeganiu prawa, bo nie było ono zagrożone. Gdzie ty ustalasz swoje poglądy? W gabinecie w którym wolno ci tylko milczeć? Mówicie, że skoro wolno demonstrować, demokracja ma się świetnie. Ale nie ma w Polsce demokracji, kiedy partia rządząca wychodzi z sali, gdy przemawia opozycja! To nie jest demokracja, kiedy nawet nie chcecie posłuchać, co inni maja do powiedzenia! Demokracja nie czyni części społeczeństwa nieważnym i gorszego sortu. A potem mówicie, że chcecie rozmawiać... W jaki sposób, odwróceni do nas plecami?( w tym momencie powinno się użyć nazwy innej części ciała) Głupia, powalona babo! Czy chociaż masz tyle rozsądku, by wyobrazić sobie, jak skończysz? Polska nie ma premiera, bo jest niemożliwe, by sobie taką lekkomyślną i głupia krowę ludzie wybrali na to stanowisko. Już od dawna nie chce ludziom przejść przez gardło nazywanie prezydentem tego zadufanego w sobie misia, zamieszkującego pałac na Krakowskim Przedmieściu, ale okazuje się że premiera ten kraj też nie posiada. Jest tylko prezes- kaczka- psychopatka, królowa zasiłku 500+ i Plastuś. I stado osłów!
Kiedy to się skończy? Kiedy wreszcie Unia zrozumie, że nie jesteście godni, by być partnerem Europy? Na pieniądze z Unii zgadzacie się zawsze i bez szemrania. Przyjmowanie tej jałmużny nie zagraża suwerenności Polski. Ale zupełnie to inaczej wygląda, kiedy Polska ma coś zrobić dla innych. Brawo, kobieto! Co za spektakl. Szkoda, że Hollywood nie przyznaje nagród za patriotyczne wodolejstwo. Byłabyś pierwszą kandydatką do Oskara, zaraz po Donaldzie Trumpie! Mówicie do nas, jak komuchy, że żremy imperialistyczne ośmiorniczki popijając imperialistycznym winem. Głupie, tanie i małostkowe zaglądanie ludziom do talerza.
Mam nadzieję, że bliski jest ten moment, kiedy życie się z wami rozprawi!
Chcę, by Beata Szydło odeszła w niesławie, by Gowin żałował, że przeszedł do PISu, żeby Beacie Kępie opadła szczęka i zaniemówiła ( niemożliwe?). Chcę, by marszałkowi Kuchcińskiemu zaklejano usta zawsze, gdy chce coś powiedzieć. Chcę, by los odpłacił im dokładnie tym samym, co dziś robią. Nie chcę dla nich sądu, więzienia, Trybunały Stanu! Chcę, by zrozumieli, by musieli się wycofać w niesławie, by przeprosili, by się wstydzili, by zmieniali nazwiska, by wyjeżdżali tam, gdzie nikt ich nie zna! Może to obsesja, że chce dla tych ludzi upokorzenia. Ale czy my nie czujemy się upokarzani każdego dnia? Czy nie czujemy się traktowani, jak głupcy, czy nie jesteśmy dla nich tylko mięsem armatnim, rzucanym na barykady w dniu wyborów? Czy nie czujemy złości, że ludzi traktuje się, jak kurwy, które się sprzedają za 500 złotych? Czy to nie za niska cena za wolność?
Tego, co dziś się stało, nikt się chyba nie spodziewał. Ale jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, co do intencji rozwalenia Unii Europejskiej, to chyba ich już nie ma. Historia nam tego nie wybaczy. Chcecie zniszczyć instytucje, którym udało się utrzymać pokój w Europie prawie przez wiek. Co wyście zrobili Polacy? Myślę, że po dzisiejszym dniu, nic się już nie da naprawić.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ewangelia. ( Tekst z dnia 30 maja 2020 roku)

Po prostu padłam! Min. Dworczyk rozpowszechnia w telewizji plakat piętnujący Min. Szumowskiego za koronaprzekręty i rodzinne złodziejst...