wtorek, 12 grudnia 2017

Żebraczy kraj. (tekst z dnia 14 sierpnia 2016 roku.)

Propaganda sukcesu trwa od dwóch lat. Władza, wbrew temu co widać za oknem, bezustannie nam wmawia, że przejęła Polskę w ruinie, ale po tygodniu ich rządów, nasza Ojczyzna stałą się kraina mlekiem i miodem płynąca. Oczywiście, ekonomia państwa, to takie zjawisko, którego przeciętny obywatel nie jest w stanie zobaczyć. To ogromne zwierze, które jak ośmiornica ma wiele macek i nie widzimy jej istoty, tylko pewne zewnętrzne symptomy pozwalają nam mieć złudzenie, że wiemy, w jakiej jest kondycji. A władza z lubością tę ułudę utrwala, tym bardziej, jeśli korzysta z narzędzia, jakim są podległe jej media. Słyszymy więc każdego dnia, o sukcesie programu 500+, o najniższym bezrobociu, o obniżeniu wieku emerytalnego, a nawet wmawia się nam, głosem swych najwierniejszych trolli, że sukcesy naszych piłkarzy, siatkarzy lub lekkoatletów, to jest zasługa dobrze rządzonego państwa.
A potem przychodzi dzień wielkiej aukcji koni w Janowie Wielkopolskim i życie mówi tej władzy sprawdzam...
Mam poważne obawy, że ta aukcja ukazała nam na chwile prawdziwą kondycję gospodarki. Łatwo jest się chwalić tym, czego nie widać, a przypadkowo ujawnione niedociągnięcia zwalać ciągle na poprzednią władzę albo nieprzychylną politykę Unii Europejskiej.
Ostatnia aukcja pokazała wyraźnie, że jesteśmy krajem...nędzy i rozpaczy. I nie mówię tego z satysfakcją, bo dziedzictwo polskich hodowców koni, jest mi bliskie z powodów patriotycznych. Od lat, niezależnie od ustroju, zawsze to byłą nasza duma i nasz skarb narodowy. Niestety, tę perłę, niekompetentni urzędnicy z partii rządzącej doprowadzili do upadku. Wszyscy miłośnicy koni mówią zgodnie:
Stadnina koni w Janowie umiera, suma uzyskana ze sprzedaży koni, nie będzie w stanie jej utrzymać, a o inwestycjach, właściwej reklamie i rozwoju, można po prostu zapomnieć. To jest pogrzeb najważniejszej na świecie polskiej marki.
Nawet w czasach rządów tej niedobrej partii PO, konie osiągały rekordowe ceny, nawet powyżej miliona euro.
Tegoroczna aukcja nie przyniosła nawet 500 tysiecy za wszystkie konie. Mało tego, sprzedający wręcz żebrali, by ktoś w ogóle chciał te piękne konie kupić. Z pośród 24 wystawionych do sprzedaży, znaleźli się kupcy tylko na 6, pomimo bardzo korzystnych cen wywoławczych.
Władze stadniny spodziewały się tej katastrofy, blokując swobodę obserwowania imprezy przez wolne media... Ale tym razem klęski nie dało się ukryć. Tak jak w przypadku wyroku w sprawie dewastowania puszczy. Mam obawy, że podobnie wygląda cała polska gospodarka.
Bo ta władza, która nas mami swoimi wymyślonymi sukcesami, dostała swoisty papierek lakmusowy w postaci tej aukcji i niestety, za nic na świecie nie chciał się on zabarwić na różowo. Mam podstawy sądzić, że tak samo wygląda polska armia, zniszczenie szkolnictwa jest już faktem. Czekamy, kiedy zaczną wychodzić na jaw dziury w systemie ochrony zdrowia. Tak naprawdę, tylko PISowskie urzędasy czują się świetnie u żłoba i chyba nigdy jeszcze, nawet w czasach komuny, żłób nie był tak dostatni. Nigdy jeszcze koryto nie było tak wielkie, a przy korycie PISowskie spasione kreatury na przemian z równie spasionymi biskupami. Dla pozostałych tylko kromka chleba i igrzyska, a na igrzyskach katastrofa smoleńska, rozdmuchiwane do granic wytrzymałości afery poprzedniej władzy. A na igrzyskach odszkodowania od Niemców i sztucznie utrzymywane konflikty w szeregach władzy. Niech gawiedź łyka wszystko, jak kaszkę mannę i niech o przyszłości nie myśli...
Tak bym mogła skończyć ten wykład ekonomiczny, trochę przeze mnie nieuprawniony, bo jeśli mam obszar mózgu, nieco gumowy, od którego się wiedza skutecznie odbija, to jest to ten obszar odpowiedzialny za matematykę. Ale nawet dla takiego matematycznego ignoranta, jak ja, pewne ekonomiczne sprawy wydają się kuriozalne.
Niestety, muszę też wypowiedzieć swoje zdanie na temat innej, dość bolesnej dla mnie sprawy. Bolesnej, jako dla matki i byłego nauczyciela. Słowa komendanta ZHR o planie bożym, który spowodował śmierć dwóch harcerek na obozie w Suszku, po prostu rozgrzał mnie do czerwoności. Nie wytrzymałam, bo do cholery, chuj z takim planem, nawet jeśli jest boski! Jest on okrutny i niczym nie uzasadniony. Ale tak naprawę zbulwersowała mnie postawa tego komendanta pożal się boże.
Cała ta sytuacja jest naprawdę jakimś chyba snem. Dwoje dzieci zginęło, a jakiś jeden z drugim chujem, zamiast mieć jakąś refleksję, że może jednak czegoś nie dopatrzyli, zwala wszystko na jakiegoś boga i po prostu umywa rączki.
Zawsze mówicie, że my się cofamy do średniowiecza... Ale większość z Was oglądało taki serial pt: Wikingowie. On się dzieje chyba w ósmym wieku naszej ery... Tam rzeczywiście ludzie wierzyli, że los każdego z nas jest w rekach bogów, że jest z góry przesądzony, i że nawet, jeśli umieramy, to będziemy pić piwo w pogańskim niebie o nazwie Walhalla, a chrześcijański król Franków, tchórz wielki, zamiast bronić Paryża, całą bitwę spędził modląc się do matki boskiej, by mu dupę uratowała... Ale do kurwy nędzy, minęło 1200 lat od tamtej pory, a wasze mózgi nie drgnęły w rozwoju nawet o milimetr?!
To po kiego wała się w ogóle staramy? Po co się opiekujemy naszymi dziećmi, po co uczymy je bezpiecznie przechodzić przez ulicę? Dlaczego w ogóle je przestrzegamy przed złem, które je może spotkać, skoro i tak wszystko już dla nich ten okrutny bóg zaplanował, a my, rodzice, nie mamy na to wpływu?! Po co im dajemy jeść, przecież ptaszki i robaczki z głodu nie zdychają, to i nasze dzieci nie powinny według boskiego planu?! Po co utrzymujemy taką mendę Błaszczaka, by o to bezpieczeństwo dbał, przecież on nic nie może?! Tylko bóg może podnieść kciuk i zadecydować, czy nasze dzieci będą żyły, czy je wezwie do nieba! No, rzesz kurwa!!!!! I po co nam taki Ziobro, przecież przestępcy są tylko narzędziami, które wolę boską wypełniają?!
Katolicy często mają do mnie pretensję, że ja ich atakuję, że ich nie szanuję. Ale, jak można WAS szanować, jeśli macie mózgi na poziomie ludzi z czasów jeszcze przed średniowieczem? Wiara wiarą, a głupota głupotą, Co z Was za rodzice? Gdyby nad grobem mojego dziecka ktoś tak pieprzył o boskim planie, rozdarłabym na strzępy!!! Drodzy Państwo. I jeśli się tragedia wydarzyła, to trzeba szukać winnych wśród żywych, nie wśród bogów! Jakoś nie widzę, by katastrofa smoleńska była jakimś planem boskim! W tym wypadku, to my, zdradzieckie mordy, jesteśmy winni! I Donald Tusk oczywiście!
A do tego wszystkiego, zaczęły się teraz, kiedy tragedia się już wydarzyła, kontrole obozów, na których wypoczywają dzieci. Trochę późno, Błaszczaku samochwało, trochę późno!
Za dużo na zbiórkach harcerskich się pieprzy o nadmuchanym, narodowym patriotyzmie, a za mało o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Te kontrole powinny być regularne, zawsze i za spowodowanie zagrożenia życia dzieci, powinny być kary dużo większe, niż za jakieś przestępstwa gospodarcze, korupcje, czy unikanie podatków! Ale nasza władza dba tylko o pieniądze, a naszymi dziećmi się nie przejmuje!
Polska ma taki, a nie inny klimat! Jeśli się rozbija obóz w lesie, trzeba się liczyć z niepokorną pogodą. Trzeba mieć zawsze miejsce do ewakuacji, nauczyć dzieci, jak mają się zachować podczas burzy, a opiekunowie muszą mieć odpowiednie przeszkolenie. I to powinno być skontrolowane przed obozem, a nie dopiero po tragedii! Zaczynam tęsknić za harcerstwem w komunie, które się nie modliło, tylko działało!
Oczywiście, nie jesteśmy w stanie uniknąć nieszczęśliwych wypadków, nie możemy przewidzieć wszystkiego. Ale, zwalanie nieszczęścia na boski plan??? jest po prostu brakiem szacunku dla tych dzieci, które zginęły i dla ich rodziców. Kiedyś ludzie mieli więcej honoru. Nawet, jeśli coś się wydarzyło bez zaniedbania przez nich obowiązków, poczucie winy mieli zawsze. Dziś w zanadrzu zawsze, jakiś pierdolony plan boży istnieje, by się poczuć lepiej samemu ze sobą. Do dupy z takim bogiem!, bo jeśli rodzice kochali swe dzieci, to ten plan boski im ukojenia nie przyniesie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nic mi się nie zgadza. ( Tekst z dnia 1 kwietnia 2020 roku)

Nie jestem specjalnie silna z matematyki. Po wielu latach nauki szkolnej i cudem zdanej maturze z tego przedmiotu, w mojej głowie pozost...