poniedziałek, 12 lutego 2018

Mieszko Pierwszy, Kazimierz Wielki,...Jarosław Dochodzący. ( Tekst z dnia 12 lutego 2018 roku)

Przed sobotnią miesięcznicą wieść niosła, że nasz ukochany, najmądrzejszy i jedyny prezes, w końcu dojdzie do prawdy. Wielu z nas, ze wstrzymanym oddechem, zamiast wygodnie się rozsiąść na kanapie z piwem w ręku i czekać na kolejny mecz Realu Madryt, wpatrzeni w ekran komputerów śledziło relacje z kolejnego dochodzenia prezesa. Niestety, kiedy już się wydawało, że pan najjaśniejszy prezes stanął u drzwi, za którymi z drżeniem serca oczekiwała na niego prawda, fru!!!, fikołek, podwójny Nelson i znowu mamy 5 zakrętów do klamki.
Która to już miesięcznica??? Osiemdziesiąta któraś? Pytam, bo już straciłam rachubę. Nic się nie zmienia, ciągle ta sama śpiewka. Tylko ilość zdrowasiek się zwiększa...
Pamiętam, że w latach osiemdziesiątych, było paru desperatów, którzy 30 razy byli w kinie na WAEJŚCIU SMOKA, ja też oglądam każdy film co najmniej 2 razy, bo się przekonałam, że tylko wtedy można dokładnie zwrócić uwagę na wszystkie ważne szczegóły. Zdarza mi się, że po zakończeniu ostatniego odcinka serialu z danego sezonu, natychmiast zaczynam oglądać od nowa. Ale to jest sztuka, lepsza, czy gorsza, ale jednak sztuka.
Nie wiem natomiast, jak można uczestniczyć po raz osiemdziesiąty w tym samym, marnym przedstawieniu. Nawet te zdrowaśki są chyba z playbacku. Ten nawiedzony tłum nie jest w stanie odśpiewać hymnu, musi go wysłuchać z taśmy.
Prezes Kaczyński, odniósł się w jednym zdaniu do konfliktu z Izraelem. I na pierwszy rzut oka nawet było to poprawne moralnie zdanie. Powiedział, że nie ma miejsca w Polsce na antysemityzm, ALE!!!!!!!!!!!! Ale nikt nam nie będzie pluł w twarz, nawet Żydzi.
Nie ma takiej opcji panie prezesie, by zwalczyć antysemityzm, bez ujawnienia prawdy o II wojnie światowej. Pan buduje Polskę na kłamstwie, na fałszywych tezach. To są zamki na piasku. Od samego mówienia, że fundamentami naszej tożsamości jest beton i zbrojenie, ten fundament się nie wzmocni.
Modlitwa z playbacku, hymn z taśmy i jakiś cichociemny ideolog, który z ukrycia pisze wam przemówienia...Wszak to samo zdanie powtórzył premier Morawiecki. To jest wasza Polska, nie do końca prawdziwa i nie do końca realna.
Ciągle przemawiacie wyłącznie do swojej trzódki, bo tylko ona może uwierzyć, że Polacy zawsze byli świetni. Premier powiedział, że tylko Polacy zasługują na tytuł sprawiedliwych. Zupełnie tak, jakby w innych narodach nie było bohaterów. A oni są wszędzie: Tylko nie wszyscy tak bardzo domagają się medali.
Podczas II wojny światowej bohaterowie ginęli całymi oddziałami. Bohaterowie, którzy zostali przez was zapomniani. Nie obchodzi się w Polsce bohaterstwa z Westerplatte, nie pamięta o Monte Cassino. Zupełnie pomija się milczeniem wyzwolenie obozów zagłady przez Armię Czerwoną. Nikt tamtym bohaterom za to nie dziękuje, nazywa się ich okupantami i rozbija nagrobki i pomniki. Wypieracie się swoich związków ze środowiskami narodowymi, lecz tylko bohaterów o takich korzeniach szanujecie.
Wstydzicie się ciemnych kart z naszej historii. Nie możecie ich zmienić. Ale naprawdę powinien wstydzić się ten, kto nie potrafi się do winy przyznać i naprawić krzywdy. Nawet spowiedź nie jest ważna, kiedy wraz z nią nie idzie żal za grzechy i zadośćuczynienie.
Kiedy się ten temat ustawy o IPN zaczął, nie miałam pojęcia, że to pójdzie tak daleko. I wydaje mi się, że zupełnie niechcący, PISowcy zrobili coś dobrego. Nie uwolnimy się od tego tematu, dopóki wszystko nie wyjdzie na jaw, dopóki przypadek, po przypadku nie zostanie opowiedziany. Smutne jest tylko to, że całe to oczyszczenie przychodzi dopiero po tak wielu latach. PIS tego nie chciał, chciał sprytnie zablokować wypływ gówna spod dywaniku. Ale się stało!!!
Panie Kaczyński, jest z pana podły człowiek. Nie mówi Pan swoim, że nie wolno być antysemitą, ale że nie wolno głośno o tym mówić, bo to źle wpływa na wizerunek.
Jarosław Kaczyński ma zapewne świadomość, że się do końca świata nie da tych procesji smoleńskich ciągnąć, że sporo kosztują, a i gadać na stołku już nie ma o czym. Pytanie jest, czym Jarosław Kaczyński wypełni lukę po miesięcznicach, bo przecież czymś musi swoje głodne barany karmić. Gdzie będzie Jarosław Kaczyński podsycał ogień nienawiści, kiedy ognisko miesięcznic wygaśnie???
Pisbeton na miesięcznicach modli się tak gorliwie, jak nigdy w życiu, by wszystkim udowodnić, że to nie są wiece polityczne tylko uroczystości religijne. Nie wiem, ile koralików ma PISowski różaniec, ale chyba z dwieście zdrowasiek przedwczoraj słyszałam jedna za drugą. Oczywiście liczą na to i niestety słusznie, że podczas modlitwy, protestujący nie będą im przeszkadzać. Drodzy Polacy gorszego sortu. Bezmyślne klepanie paciorów nie jest modlitwą!!! Nie musicie mieć wyrzutów sumienia, ani zachowywać nadmiaru kultury osobistej. Ta banda nie wierzy w nic, poza swoim prezesem, a WY wykazaliście już wystarczająco anielska cierpliwość.
Wy szanujecie ich modlitwę, nawet będąc świadomymi, że jest ona fałszywa i obłudna. A oni??? Oni nasyłają na WAS policję, kiedy śpiewacie hymn, który jest modlitwą do Ojczyzny.

Bo dla nich nie ma żadnych świętości. Jest tylko święte koryto i pilnujący go święty karzeł...Jarosław Dochodzący. 
2 komentarze:

  1. Nie rozumiem kompletnie tego ostrzeżenia przed wejściem na bloga. To bardzo grzeczny i łagodny tekst, Kaczyński i jego banda zasługują na słowa których niewielu by potrafiło nawet użyć. To tyle. Bo pisanie na temat tego skarlałego trolla to poniżej mojej godności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przecież to zwykły tchórzliwy niedouczony kmiot z przerostem ambicji. Czego my możemy po nim się spodziewać? Mnie często bawi jak rzadko kto.

    OdpowiedzUsuń

Putinada polska i gestapo w akcji. ( Tekst z dnia 8 sierpnia 2020 roku)

  Wczoraj zamęczyłam WAS niezwykle długim i nudnym przemówieniem nieprezydenta. Dziś będzie krótko. Po ostatniej nocy, koń jaki jest, każ...