niedziela, 27 maja 2018

Jak zgnoić obywatela... ( Tekst z dnia 27 maja 2018 roku)


Mam nadzieje, że pogłoski o tym, że Bogdan Rymanowski nie będzie już prowadził programu Kawa na ławę są prawdziwe. Nie chce tu, jak wielu z WAS, posądzać go o sprzyjanie partii rządzącej, ale może wreszcie zastąpi go ktoś, kto zapanuje nad tym politycznym bydłem. Bardzo często autorski program Rymanowskiego jest festiwalem jednego aktora i mam już dość wysłuchiwania słowotoku Sasina czy Jakiego, którzy mają jedną wybitną zdolność. Czy mają coś do powiedzenia, czy nie, potrafią mówić tak szybko i tak długo, że tylko sztachetą można im przerwać. Reszta uczestników programu jest tylko tłem dla ujadających, trenowanych w agresji PISowskich... no właśnie, nie ma właściwego rzeczownika, jeśli się nie chce obrażać zwierząt. A dziś Sasin przyszedł do studia wyjątkowo naładowany. Pewnie taką ekstazę wzbudziła w nim wiadomość z ostatniej chwili. Dziesięć minut wcześnie dowiedzieliśmy się, że protest osób niepełnosprawnych kończy się bez spełnienia głównych postulatów.
PIS się cieszy, co widać po pierwszych komentarzach, bo ta decyzja daje im pozory zwycięstwa. W końcowym efekcie Niepełnosprawni są zmuszeni przyjąć tę jałmużnę, którą PIS dał im z wielkiej swojej pańskiej łaski.
Bezsilność, to jest uczucie, którego chyba najbardziej nienawidzę, uczucie, które mi towarzyszy każdego dnia, odkąd rządzi PIS. Z nim w sercu kładę się spać i z nim wstaję rano. Ale na co dzień, ono ma łagodną formę. Dopiero w takie dni, jak dziś jest jak rozżarzony gwóźdź w mózgu i wiem, że ten ból mogłaby zabić tylko zemsta.
Wiem, może przesadzam, ale kiedy usłyszałam, że Niepełnosprawni kończą protest, przypomniał mi się taki powojenny film Andrzeja Wajdy pt: Kanał. Bohaterowie filmu, warszawska młodzież po przegraniu powstania z okupantem ratowali życie uciekając kanałami brodząc w ściekach miejskich i oprócz porażki odczuwali upokorzenie nie do zniesienia. Jak mówi Pani Wanda Traczyk Stawska, odczuwali wyrzuty sumienia, że może za słabo walczyli i nie polegli, lecz uciekają, jak szczury. Bardzo przeżyłam tamten film, bo o ile żadne brutalne, krwawe sceny nie robią na mnie wrażenia, o tyle to, jak bardzo wojna upokorzyła ludzi, nie dawało mi spokoju bardzo długo.
Żyjemy od dwóch lat w kanale z gównem i się w nim taplamy, a niektórym to już nawet smród przestał przeszkadzać. Ale nie to jest dziś najważniejsze. Najbardziej mnie przeraża fakt, że ci heroiczni ludzie, którzy przetrwali w Sejmie 40 dni, będą jak tamci z kanałów, wychodzić w poczuciu porażki i upokorzenia, że będą do końca życia rozważać, czy mogli wytrzymać więcej albo zostać dłużej.
Protest jest w demokracji rzeczą normalną, tak jak i dialog oraz kompromis. I nie wydarzyło by się nic nadzwyczajnego, gdyby PIS traktował tych ludzi z szacunkiem. Gdyby z nimi rozmawiano, prędzej czy później doszło by do jakiegoś porozumienia i nie oceniano by całego wydarzenia w kontekście, kto wygrał a kto przegrał.
Tylko tyle, że PIS jak zwykle musiał całemu światu udowodnić, że tylko oni wiedzą, co jest dla każdego obywatela dobre. Nie będzie więc rozmawiał z nauczycielami o ich potrzebach sam, ich uszczęśliwi, nie będzie rozmawiał z pielęgniarkami, sam je obrzuci niepotrzebnymi prezentami, i nie będzie rozmawiał z Niepełnosprawnymi, bo przecież to są głupki i nie mają pojęcia, co jest im potrzebne.
Daję sobie rękę uciąć, że w PISowskiej telewizji będzie dziś pokazywany zwycięski obrazek protestujących opuszczających Parlament, a na wiecach wyborczych kłamcy będą opowiadać, że protest się zakończył, bo rząd spełnił wszystkie postulaty! I, chociaż trudno w to uwierzyć, część ludzi to łyknie bez wahania.
Tak właśnie się gnoi ludzi. PIS dał WAM lekcję poglądową, instrukcję.
Jestem pewna, że gdyby członkowie innych partii nie donosili protestującym jedzenia, to PIS by ich bez wahania pokonał głodem i pragnieniem. Wiem, że gdyby posłowie nie wyprowadzali osób niepełnosprawnych do ogrodu, to od 40 dni nie dotknął by ich żaden promień słońca. Czy to były objawy troski rządu o tych ludzi? Przecież tego by nikt z końskim zdrowiem nie wytrzymał. W końcu utrudniono dostęp do toalet i bieżącej wody...i to ich ostatecznie pokonało. Tak zgnoi każdego swojego wyborcę partia PIS, jeśli ten zażąda spełnienia wyborczych kłamstw...
Traktowanie protestujących w taki sposób, to już nie jest jakieś tam łamanie praw obywatelskich czy demokracji. To łamanie praw człowieka i skarga powinna trafić do Europejskiego Trybunału. Nawet więźniów, nawet terrorystów nie wolno głodzić, trzymać w zimnie, bez dostępu do świeżego powietrza i bieżącej wody. Ele czy my jeszcze jesteśmy w cywilizowanej Europie?
My, nie uważamy tych osób za pokonane, bo zrobiły 100 razy więcej, niż my, zdrowi obywatele kiedykolwiek. Mam nadzieję, że przywitacie ich tak, jak wita się bohaterów powracających z frontu. To garstka ludzi, którzy walczyli o godność nas wszystkich, niech do Nas wyjdzie z podniesionym czołem.
A wy, PISowscy bandyci, nie będziecie się zbyt długo cieszyć poczuciem triumfu. Wbrew pozorom, ta niewielka grupa najsłabszych Polaków, która osobiście doświadczyła waszej fałszywej łaski i politycznego miłosierdzia, jest dla was dużo bardziej groźna, kiedy wyjdzie na zewnątrz. Świerze powietrze i słońce nie zmyją w ich pamięci pogardy, jaką im okazaliście. I tu, na ulicy, nie zamkniecie im ust, nie zabierzecie kamer dziennikarzom, nie pozamykacie okien na świat. Nie odbierzecie im telewizorów i będą mogli słyszeć, jak każdego dnia ich publicznie obrażacie. Nie oddzielicie ich już od nas parawanem. Wyjdą i opowiedzą, jak ich zgnoiła i zdradziła partia, na którą głosowali.

...Właśnie wyszli...Kurwa, za cienka jestem, nie mogę tego słuchać. Serce mi pęknie.4 komentarze:

  1. Prześladowania i Szykany! To jest pis.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pełen podziwu dla autora za bardzo trafne przedstawienie tematu, zwyczajnie po ludzku dziękuję mu.

    OdpowiedzUsuń
  3. TE KURWY śmią twierdzić, że w Polsce nie było obozów zagłady i Polacy nie mordowali Zydów, były i to Polacy mordowali, ale to była wojna, ale na obecne czasy zgotowac niepełnosprawnym takie piekło nie postawili tylko pieca. Kim oni są ? Mordercami, przesladowcami? To woła o pomstę do nieba, a może wywodzą sie od banderowców,którzy mordowali niewinnych, na to wyglada.Ten SB-ek Kaczor nigdy nie powinien ujrzec swiatła dziennego a tym bardziej jego przydupasy Karczewski i Kuchciński.Zapamiętajcie psy,że Parlament nie jest waszym folwarkiem i nie próbujcie uzywac terminów gorszy czy lepszy sort,

    OdpowiedzUsuń

Putinada polska i gestapo w akcji. ( Tekst z dnia 8 sierpnia 2020 roku)

  Wczoraj zamęczyłam WAS niezwykle długim i nudnym przemówieniem nieprezydenta. Dziś będzie krótko. Po ostatniej nocy, koń jaki jest, każ...