wtorek, 4 czerwca 2019

Znak czasu. ( Tekst z dnia 4 czerwca 2019 roku)


Mogłabym być najzwyczajniej banalna, pozostawić za sobą wszystkie nawiedzające strachy i po prostu świętować...
Droga Polska, Ojczyzno moja, z której usiłuje być dumna. W dniu Twoich trzydziestych urodzin jest mi bardzo trudno składać Ci takie zwyczajne urodzinowe życzenia. Kiedy rodzi się się małe dziecko, rodzice robią wszystko, by jego życie byłe łatwe, pozbawione burz. By jego droga zawsze wiodła na szczyt i była usłana różami. My, raczej zafundowaliśmy Ci drogę pełną cierni. I nadal nie jesteśmy pewni, dokąd Cię prowadzimy...
To miło, że jeszcze się trzymasz, chociaż Twoje oblicze jest mocno stroskane. Bo możemy Cię czcić, ale nie umiemy uleczyć Twoich trosk.
W Dniu tych szczególnych Urodzin życzę Ci, byś była bardziej radosna, bardziej kolorowa, bardziej otwarta. Byś była taka, o jakiej marzyliśmy. Ale to są życzenia składane na Twoje ręce, ale skierowane do nas. Życzenia, byśmy Cię nie zawiedli, byśmy Cię nie zamykali z ciemnych zakamarkach serca, kiedy ktoś nam pomacha przed oczami banknotami. Byśmy celebrowali Twą wielkość każdego dnia, a nie tylko w takie rocznicę. Byśmy wysprzątali Twą historię posługując się prawdą, która czasami jest bolesna ale ma moc oczyszczającą. Życzę Ci, by nasze córki i synowie nie marzyli już o tym, by za Ciebie ginąć, lecz by ich patriotyzm przejawiał się w nauce, pracy i miłości. Życzę Ci, byśmy o Ciebie dbali szanując każde źdźbło trawy, po którym przychodzi nam stąpać, każde drzewo w lesie, każdego umykającego zająca i każdego niezbyt rasowego Burka na podwórku. Bo Ty nie jesteś tylko górnolotnym słowem powtarzanym na baczność. Ty po prostu jesteś wszystkim wokół nas.
Życzę Ci, byś nie była wstydem lecz dumą Europy, jej siłą i jej obliczem, byś była zgoda, a nie konfliktem, by Twoje imię łączyło, a nie dzieliło.
Wiem, co byś mi odpowiedziała, gdybyś potrafiła do nas przemówić. Powiedziała byś: Przestańcie mi życzyć, a zróbcie to po prostu... Powiedziała byś, nie bądźcie po raz kolejny bezsilni...
A ja mogę Cię tylko przeprosić, że żeśmy Cie rozdarli na połowę, jak kawał zleżałej szmaty i że musimy Cie kochać osobno. Przez ostatnie 4 lata jesteś regularnie gwałcona na każdym posiedzeniu Sejmu i Senatu, podczas obrad każdej sejmowej komisji..., a ja mogę Cie tylko przeprosić, bo nic więcej nie mogę zrobić... 
Muszę Cie przeprosić, że w Twoim imieniu Polak otoczony ochroniarzami nie odpowiada drugiemu Polakowi „dzień dobry”, że się siebie wzajemnie boimy i obdarzamy pogardą. Przepraszam Cię, że w dniu Twego święta Jacek Sasin składa przysięgę na wierność KONSTYTUCJI, i że to jest najczarniejszy znak naszych czasów. A te piękne chwile, kiedy naprawdę jesteśmy jednym narodem zjednoczonym w Twoim imieniu, są jak te czerwone maki w łanach pszenicy...piękne lecz kwitną krótko. Zachwycamy się nimi wieczorem, a one więdną już o brzasku. 3 komentarze:

  1. Patrzę na ten świat. Zwłaszcza ten najbliższy bo zrozumiałe że koszula ciału najbliższa i nie mogę zrozumieć. Chociaż to też nie jest całkiem prawdziwe stwierdzenie. Po części rozumiem że się to zdarzyło ale ciągle nie mogę zrozumieć że się zdarzyło. Dla mnie do 26 maja prawdopodobieństwo takiego wyniku wyborów było podobne do sytuacji gdzie wysypane na stół scrable ułożą się w poemat. A jednak się zdarzyło. Po raz drugi polskie społeczeństwo wykazało się arogancją dla wiedzy i wiarą w nadprzyrodzone. Czy można budować na takim społeczeństwie Państwo? Pewnie tak. Ale jakie? Ułomne. Podpierane kolejnymi jałmużnami. W końcu, zastraszone gdy skończą się środki finansowe na kolejne cudowne budżetowe dary a ludzie zaczną narzekać. Będą może jeszcze otwarte granice i niezadowoleni, zdesperowani, nie związani zasiedzeniem i wiekiem wyjadą. Ale czy świat będzie chciał? Polacy są dumni z czerwca 1989 roku. Ciekawe jaka była by frekwencja w tych pamiętnych wyborach gdyby wiedzieli do czego sami siebie doprowadzą za trzydzieści lat. Czy przypadkiem nie machnęli by ręką i powiedzieli "i tak mój głos się nie liczy". Stwierdzam że niestety polskie społeczeństwo co zdobędzie latami wyrzeczeń to straci jednym emocjonalnym posunięciem w jednej chwili. I dziwi się że inni obok mają lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  2. "Skomentuj jako:" - nie mogę skomentować miła Goplano, wszystkie tematy ujęte w Twoim liście. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ktokolwiek czyta dziś to świadectwo, powinien świętować ze mną i moją rodziną, ponieważ wszystko zaczęło się jako żart dla niektórych ludzi, a inni powiedzieli, że to niemożliwe. Nazywam się rodrigo i jestem z Polski, ale przeprowadzam się do Chicago z żoną. Jestem szczęśliwie żonaty z dwójką dzieci i uroczą żoną. Coś strasznego stało się z moją rodziną, straciłem pracę i moja żona opuściła mój dom, ponieważ nie mogłem dbać o siebie i potrzeby rodziny. jej i moich dzieci w tym konkretnym momencie. Przez dziewięć lat nie miałem żony, która wspierałaby mnie w opiece nad dziećmi. próbuję wysłać wiadomość testową do mojej żony, ale ona blokuje mi rozmowę z nią próbuję porozmawiać z jej przyjacielem i członkami jej rodziny, ale wciąż wiem, że ktoś może mi pomóc, a później złożyłem wniosek do tak wielu firm, ale nadal tak nie dzwoń do mnie, dopóki nie nadejdzie wierny dzień, w którym nigdy nie zapomnę w swoim życiu. Kiedy spotkałem starego przyjaciela, którego wyjaśniłem wszystkim moim trudnościom i powiedział mi o wspaniałym człowieku, który pomaga mu w dobrej pracy w Coca Cola Company i powiedział mi, że jest czarodziejem zaklęć, ale jestem osobą, która nigdy nie wierzy w rzucającego zaklęcia, ale postanowiłem spróbować, a Drosagiede pouczył mnie i pokazał mi, co zrobić w ciągu tych trzech dni lunchu. Przestrzegam wszystkich instrukcji i robię to, o co mnie prosił. Drosagiede upewnij się, że wszystko poszło dobrze i moja żona zobaczy mnie ponownie po Drosagiede wspaniałej pracy. Moja żona zadzwoniła do mnie z nieznanym numerem i przeprosiła, a ona powiedziała mi, że naprawdę za mną tęskni, a nasze dzieci i moja żona wracają do domu. Po dwóch dniach firma, którą przesłałem list z uznaniem, teraz jestem kierownikiem firma paragon tutaj w USA. Radzę, jeśli masz jakieś problemy, wyślij wiadomość na ten adres e-mail: doctorosagiede75@gmail.com, a uzyskasz najlepszy wynik. Weź rzeczy za pewnik i zostanie ci odebrane. Życzę ci wszystkiego najlepszego.

    OdpowiedzUsuń

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie? ( Tekst z dnia 3 lipca 2020 roku.

Wiecie o czym marzę każdego dnia? Marzę tym, że przyjdzie taka chwila, kiedy będę już mogła napisać pożegnalny list do cykora, że to, od cz...