piątek, 27 marca 2020

Tygrysy są odważne... ( Tekst z dnia 27 marca 2020 roku)


Wszystko, co powiedziałam dobrego o Kosiniaku Kamyszu, po wczorajszym posiedzeniu sejmu odwołuję.
Jak to się wszystko na świecie miesza... Do tej pory baliśmy się o zachowanie Konfederacji, a oni zachowują się w sposób racjonalny. Brutusem okazuje się PSL.
Ja wiem, panie Kosiniak-Kamysz, że ma Pan małe dziecko i chce Pan dla niego żyć w zdrowiu. Ale jest Pan posłem do cholery! Żołnierze też mają rodziny, a wysyłacie ich na obce wojny. Człowiek, który jest tchórzem, nie powinien być politykiem. Boicie się, że wyniesiecie koronowirusa do rodzin, to zamknijcie się kurwa w hotelu poselskim. Korona WAM z głowy nie spadnie. Niech WAM dowożą żarcie, przecież jest taka możliwość. Uchwalcie do cholery w spokoju to, co macie uchwalić, a potem 2 tygodnie kwarantanny i możecie wracać do domu. Nie wytrzymacie? Nie wytrzymacie dwóch, trzech tygodni poza domem, bez rodzin? A na jak długo wysyłacie żołnierzy na misje w interesie Stanów Zjednoczonych?
Weźcie się ogarnijcie, albo zrezygnujcie z mandatu. Wy tu macie chronić kraj i chronić obywateli. Chronić za każdą cenę i bez zwracania uwagi na osobiste koszty. No! ładnych sobie żeśmy przedstawicieli wybrali. A Pan Panie Kosiniak Kamysz? Chce Pan być prezydentem? Chce Pan stanąć na czele sił zbrojnych? Z takim tchórzem za koszulą?
Tłumaczycie nam, że na przykład Parlament Europejski działa online. To jest zupełnie inna sprawa, to są obcy nam ludzie. Nie wymagamy od nich heroizmu, który powinien charakteryzować krajowych polityków.
Donald Tusk w kwarantannie, Borys Johnson z koronawirusem, Merkel w kwarantannie. Czy to są nieodpowiedzialni ludzie? A może postanowili pracować pomimo wszystko? A wy? Wy wolicie siedzieć pod pierzyną? No dzięki wam bardzo, drodzy politycy, że w tym trudnym czasie możemy na was liczyć, że stoicie na barykadach, że maszerujecie w pierwszych szeregach, trzymacie sztandary i dajecie przykład tym, którzy każdego dnia ryzykują życie, bo po prostu muszą iść do pracy.
Wszyscy byli bardzo zdziwieni, że Pan, Panie Kosiniak- Kamysz zrzeszył się z kimś takim, jak Paweł Kukiz. Paweł Kukiz, który myślę, że trochę bezwiednie i wbrew własnej woli spowodował największe zeszmacenie życia politycznego w poprzedniej kadencji. Wprowadził do parlamentu ludzi niegodnych, pozbawionych moralności, prawdziwe ludzkie hieny. A jego hejterzy w dużej mierze pomogli Andrzejowi Dudzie wygrać wybory prezydenckie. Nikt tak bowiem nie nacierał na Bronisława Komorowskiego, jak zwolennicy Kukiza. Na piedestały wyniosła go nienawiść do polityków, więc stał się jednym z nich? Gdyby on miał honor, odszedłby z polityki. Chociaż może tego nie chciał, ale to w jego obozie głosowano na dwie ręce, to członkowie jego klubu wprowadzali faszystów do parlamentu. To jego luźny związek przypadkowych działaczy stał się zapleczem PISu, bo wielu członków tak właśnie skończyło. W końcu, co jest chyba kropką nad i działalności Kukiza, wyciągnął z niebytu na polityczne salony największą szmatę, zdrajcę Ojczyzny Marka Jakubiaka. Tak, nie boję się tego powiedzieć, to wróg demokracji, człowiek bez twarzy, zdrajca Polski. Ten, kto go opluł jest bohaterem.
Dziś już się nie dziwię, że związał się Pan z Kukizem, bo chyba obaj macie dość rozchwianą osobowość. Zarówno po nim, jak i po Panu nigdy nie wiadomo, czy będziecie za czy przeciw, kiedy wychodzicie na mównicę.
To smutne. Zawsze mówiono, że PSL to partia bez ideologii, że przyklei się do każdej partii, byleby siedzieć przy stole. Myślałam, że to nie prawda, że to już przeszłość. Ale widzę, że Pan, jak wszyscy pańscy poprzednicy jest jak ta chorągiewka na wietrze.
Zaatakował pan wczoraj PO, za upolitycznianie tematu koronawirusa. Ale tak naprawdę to Pańskie wystąpienie było najbardziej polityczne. To Pan najbardziej atakował wszystko dookoła. To Pan za wszelką cenę chciał przeforsować swój program wyborczy i ten swój bezsensowny pomysł dobrowolnego ZUSu. Wie Pan co przyniesie dobrowolny ZUS? Przyniesie to, że ludzie, którzy w naszym kraju ciągle nie są zbyt bogaci, po prostu nie będą go płacić i będą na stare lata zdychać pod płotem pozbawieni środków do życia.
Wykorzystał Pan wczorajsze wystąpienie do prowadzenia kampanii, korzystając z okazji dorwania się do mikrofonu. Ustawił się Pan dla mnie w tym samym szeregu, co Andrzej Duda. I wbrew tego, co Pan mówił, nie zrobiła tego Kidawa-Błońska. Była ostra lecz merytoryczna.
Polska jest nieco zacofana światopoglądowo, a przede wszystkim jeszcze nie nauczyła się wolności i tolerancji. Mówi się, że musimy trochę poczekać, aż odejdzie stare pokolenie i że to wszystko samo się stanie, kiedy do głosu dojdą młodzi. Pan, który dokonał w swojej partii zmiany pokoleniowej, budził właśnie takie nadzieje. Nadzieję na to, że zmieni Pan PSL i zmieni Pan wieś. Ale szybko Pan ubrał stare kościelne buty i stał się takim samym miłośnikiem ciemnoty, jak wszyscy Pana poprzednicy.
Ja długo daje człowiekowi szansę. Bronię, pokazuje okoliczności, które zmuszają go do takiego, a nie innego postępowania. Ale wczoraj po prostu Pan zerwał moją ostatnią nitkę nadziei, że w ostatecznym momencie stanie Pan honorowo po właściwej stronie, że będzie się Pan razem z nami sprzeciwiał wprowadzaniu ustaw łamiących prawa, wolności obywatelskie i takich, które czynią Ziobrę jedynym sędzią Rzeczpospolitej. A Pan się odwrócił do nas tyłem, a najpierw nas zaatakował.
Myśli Pan, że Panu wystarczy to, że żona nazwała Pana tygryskiem? Czy ona jest jak ten Stefek Burczymucha, który zobaczył tygrysa, "a tam myszka siedzi sobie i ząbkami serek skrobie"?  
Pan wczoraj zdobył ogromną rzeszę zwolenników, więc chyba osiągnął swój najważniejszy cel. Jest Pan od wczoraj bohaterem PISowskiej telewizji i jej wiernych oglądaczy.
Jak na tygrysa, jest Pan zbyt wielkim tchórzem, nie ma pan silnego charakteru. Jest Pan zwyczajnym słabym człowieczkiem zbudowanym z plasteliny, którego kształtuje wiatr historii, usiłującym utrzymać się na powierzchni. Tylko Pan zapomniał zdjąć betonowe buty ciemnoty i populizmu, które prędzej czy później wszystkich pociągną na dno.12 komentarzy:

 1. To taka nowa rasa: kundel tygrysi

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ,ale to cała prawda o PSL-u. Byle dorwać się do koryta.

  OdpowiedzUsuń
 3. cała prawda o dupolizach psl to zwykłe dziwki pójda z kazdym i to jest tragiczne Polacy pamietajcie o tym przy urnach

  OdpowiedzUsuń
 4. Już za czasów Rakowskiego poeta napisał że: najbardziej jest zryta droga do KORYTA! To nie jest kundel to jest dziewczynka polityczna!

  OdpowiedzUsuń
 5. niestety wyjmij slome z butow bo i na nia nie zaslugujesz

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz Ciemny Ludzie to co żeś sobie 13.X wybrał. To są kolejne skutki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz Ciemny Ludzie to co żeś sobie 13.X wybrał. To są kolejne skutki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Spokojnie!!!!.
  Pojawiają się inne niekorzystne informacje na jego temat i temat jego rodziny, co może świadczyć o jakiejś zorganizowanej akcji. Tym bardziej, że informacje te, są tematycznie ze sobą niepowiązane.
  Nie jestem fanem PSL, ale myślę, że po owocach go poznamy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba niestety ma rację!Z każdym dniem rozczarowuje mnie coraz bardziej!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo sie zawiodlam na panu kosiniak kamyszu, juz z chwilą przyjecia do swojej partii kukiza, ktory gorliwie i bezwzglednie pomagal pisowi w demontażu Polski, a teraz pan Kamysz atakuje opzycję, zeby tylko zoastac prezydentem.Wdg mnie taki czlowiek jest bez honoru, WSTYD

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze powtarzałem że PSL to sprzedajne dziwki

  OdpowiedzUsuń

Bądźcie nasza nadzieją. ( Tekst z dnia 11 sierpnia 2020 roku)

  Nie będę dziś pisać o Białorusi. To oczywiście temat dnia. Życzę Białorusinom, by wreszcie odzyskali pełnię wolności. Myślę tak nie tylk...