wtorek, 19 maja 2020

Szczęśliwy pajac. ( Tekst z dnia 19 maja 2020 roku)


Wiecie kim się czuję oglądając telewizje? Czuje się jak zaszczany bachor w przedszkolu, który swojej pani zadał bardzo trudne pytanie. A ona patrzy na mnie z góry i myśli sobie: taki jesteś malutki, taki głupiutki i taki zaszczany, że i tak nic nie zrozumiesz, więc opowiem Ci znowu jakąś bajeczkę. A ja już kurwa mam dość bajek!

Premier Morawicki powinien mieć na czole napisane” Polacy nic się nie stało”. Krew mnie zalewa i drobne mi się w kieszeni nie zgadzają, kiedy oglądam każdego dnia tego zachwyconego sobą radosnego pajaca. Sprzedali nam chujowe maseczki, świetnie!, jacy jesteśmy wspaniali! Zapłaciliśmy gruba kasę za transport, to nic, to w końcu tylko państwowe pieniądze. Minister zdrowia zarabia na boku na trefnych maseczkach, cieszcie się, że w ogóle coś żeście dostali. Straciliście pracę, nic nie szkodzi, przecież dostajecie 500+, a jeszcze dołożymy wam na wakacje. A przecież i tak dostaliście, a raczej chuj wie kiedy dostaniecie, aż trzy najlepsze na świecie tarcze.
Patrze na tego głupka i cały czas się zastanawiam, na czym polega ta jego przyklejona, szczęśliwa mina, bo minister Szumowski, to chociaż adekwatnie do sytuacji ma minę ( i słusznie) jakby zaraz miał dostać wpierdol, ale Morawiecki nadal udaje premiera najbogatszego kraju świata.
Z czego się kurwa pajacu tak cieszysz???
Opowiedzieć Ci te bajeczkę, którą usiłujecie nam sprzedać?, bo może musisz to usłyszeć z cudzych ust, uświadomisz sobie, jak bardzo żałosna jest to opowieść.
Przypominasz sobie?, to wasz obecny prezydent, lecz co ważniejsze także kandydat, powołując się na przyjaźń i zażyłość z chińskim prezydentem i w imię tej zażyłości wydzwaniając do niego po nocach jak do jakiegoś „ruchadła leśnego”, załatwił Polsce te maseczki. Nie będę się czepiać, że ten chiński prezydent jest przywódcą nadal komunistycznego reżimu, który rozjeżdżał czołgami swych obywateli. I czy w ogóle pan Duda zapytał pana Trumpa, czy wolno mu się przyjaźnić z największym wrogiem Ameryki.
Jak to z komuchami bywa, transport maseczek został „załatwiony” i to nasz wybitny przyjaciel chińczyków to uczynił.
A może ciebie kłamliwy pajacu bawi to, że chiński towar przyjechał najdroższym samolotem świata, gdyż nasza oczekująca na każdy grosz państwowa flota nie była wystarczająco dobra dla takiego lansu. Jak już się fotografować, to na tle czegoś naprawdę dużego. ( To się nazywa syndrom małego kutasa)  I nie ma to znaczenia, że to duże coś, przywiozło do Polski tony chińskiego gówna! Ważne, żeby wyjść na konferencję i z tym przyklejonym uśmieszkiem i machając wymownie łapkami mamić ludzi, że to my! my pierwsi, my kurwa najlepsi i nasz pan prezydent to załatwił.
Minister Szumowski powiedział dziś, że na te fałszywe maseczki nabrała się cała Europa i wiele innych krajów. Ale pokaż mi człowieku chociaż jednego debilnego premiera innego kraju, który wynajął najdroższy samolot na świecie, by ten towar, nie ważne dobry czy zły, przywieść. Pokaz mi drugiego premiera, który by się błaźnił osobiście witając ten transport na lotnisku i pokaż mi drugiego prezydenta, który by się publicznie przyznał, że się płaszczył przed jakimś komuchem.
Minister Szumowski powiedział także, że to były tak trudne momenty, a zakup sprzętu tak pilny, że kupiłby go nawet od diabła. No to tam w piekle musiała ta informacja wywołać prawdziwa rozpacz, że żaden diabeł nie jest znajomym pana ministra Szumowskiego, bo chętnie też by 5 dużych baniek zarobił.
Jeśli można napisać jakąś bardziej śmiesznie-tragiczną historie, niż ostatnie 5 lat z życia jednego kraju nad Wisła, to chyba potrzeba by wynająć jakiegoś prawdziwego mistrza pióra. A to życie za czasów PISu tak wygląda.. Do tego wszystkiego, patrząc nie na głównych aktorów ( chociaż też trochę), ale także na statystów, czyli obywateli, ma się poczucie totalnej beznadziei i rozdwojenia jaźni społecznej. Wydaje się, że wszelkie informacje, które w końcu docierają do ludzkich mózgów, są całkowicie bezużyteczne, bo osiadają gdzieś na dnie i nie są w stanie zmienić myślenia. W sobotę wszyscy wyją ze zgorszenia po filmie Sekielskich, a na drugi dzień wyją z zachwytu nad setna rocznicą urodzin Wojtyły-papieża!, nazywając go największym Polakiem w historii. Papieża, biskupa Rzymu, władcy małego państewka Watykanu, krainy rozpusty. Lawendowa mafia, homoseksualizm mieszkańców tej krainy.., ależ to naprawdę jest nic złego. Niestety w porównaniu z życiem w Watykanie, nasi księża i biskupi są tylko małymi, biednymi i skromnie żyjącymi myszkami. Mieszkańcy Watykanu, mówię o tych żyjących w sukienkach, rozpasani, zaślepieni pychą i całkowicie bezkarni, żyją w przepychu, którego nie znają królowie, żrą złotymi sztućcami i srają do złotych kibli, nawet majtki i koronkowe piżamki zamawiają sobie u najdroższych włoskich projektantów mody, a na ścianach ich salonów wiszą obrazy przedstawiające ich samych w purpurowych strojach przyozdobionych futrami dzikich zwierząt siedzących na złotych tronach. A jeśli im się nudzi, mają do dyspozycji coroczny kalendarz wydawany w jakiejś papieskiej drukarni, przyozdobiony zdjęciami nagich kleryków, będący swoistym katalogiem chłopców do wynajęcia.
Myślę, że to co dzieje się w tak zwanej stolicy apostolskiej, dla wielu z nas jest niewyobrażalne. A wiara w to, że jakiś papież o tym nie wie, jest najwyższą naiwnością.
Smutny to kraj, który ma za premiera roześmianego klauna. Smutny to kraj, którego prezydent musi dopuszczać się oszustwa, bo nie jest w stanie wygrać w normalnych wyborach. Smutny to kraj, który nie nazywa największymi Polakami wybitnych naukowców o światowej sławie, Kopernika Marii Curie, ani muzyka Chopina, ani noblistów takich, jak Olga Tokarczuk, ani nawet rewolucjonistów, jak Lecz Wałęsa, czy przywódców, jak Kościuszko. Smutny to kra, którego najwybitniejszą postacią jest szaman burdelu.


6 komentarzy:

 1. Bardzo celne. Niestety, chwila nieuwagi i obudziliśmy się w szambie. Najbardziej mnie niepokoi to że połowa ludzi w tym kraju zaczyna tu się urządzać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wilmo, ate literówki do poprawienia /na końcu listu/, to dla kogo? A prosiłem Cię niedawno o korekty. Za list, pięknie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podzielam niepokój , zakłopotanie i obrzydzenie tym co wyprawiają dzisiejsi przedstawiciele partii pis !!! Moim i napewno nie tylko zdaniem , ta partia powinna być rozwiązana i zabroniona !!! Pod jej władaniem postępuje destrukcja Narodu Polskiego i jego gospodarki a zwłaszcza finansów które dziwnie potrafią być wplątane w jakieś nie zrozumiałe interesy ze szkodą dla Polski !

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo! Nie czytałem ostatnio celniejszego komentarza!

  OdpowiedzUsuń

Bądźcie nasza nadzieją. ( Tekst z dnia 11 sierpnia 2020 roku)

  Nie będę dziś pisać o Białorusi. To oczywiście temat dnia. Życzę Białorusinom, by wreszcie odzyskali pełnię wolności. Myślę tak nie tylk...